English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
12.10.2011
Rēzeknes Augstskolā viesojas pārstāvji no Maskavas Humanitārā pedagoģiskā institūta

Rēzeknes Augstskolā viesojas pārstāvji no Maskavas Humanitārā pedagoģiskā institūta

6. un 7. oktobrī Rēzeknes Augstskolu (RA) apmeklēja pārstāvji no Maskavas Humanitārā pedagoģiskā institūta: akadēmiskās mobilitātes un profesionālās rekrutēšanas nodaļas vadītāja Anna Donskaja, pirmā prorektore Tatjana Ivanova un zinātņu prorektore Larisa Osečkina.

Tikšanās laikā lielākā vērība tika veltīta kopīgas sadarbības stiprināšanai – studentu un docētāju pieredzes apmaiņas braucienu rīkošanai, kopēju studiju programmu izveidošanai un īstenošanai, kā arī sadarbībai kultūras jomā. Iecerēts, ka nākotnē starp abām augstākās izglītības iestādēm varētu tikt organizētas videokonferences, izstrādāti pārrobežu projekti, kā arī studiju programmas ar duālajiem diplomiem. Maskavas pārstāvji informēja par zinātniskajiem izdevumiem un aicināja RA mācībspēkus publicēt tajos savus pētījumus. No viesu puses radās interese par Inženieru fakultātes darbību vides aizsardzības jomā un Vides tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta praksi intelektuālā īpašuma aizsardzības jautājumos un pētījumu komercializācijā. Tāpēc jau šī gada rudenī Inženieru fakultātes dekāne Ērika Teirumnieka un lektors Ivars Matisovs dosies uz Maskavu dalīties RA pieredzē vides aizsardzības un vides tehnoloģiju pārneses jomā.

Jāpiebilst, ka šī gada jūnijā Rēzeknes Augstskolas rektors asoc.prof. Edmunds Teirumnieks, Ārējo sakaru daļas vadītāja Helēna Overina un vadītājas vietniece Jeļena Snicareva apmeklēja Maskavas Humanitāro pedagoģisko institūtu (www.mhpi.ru). Vizītes laikā tika noslēgts līgums par abu augstākās izglītības iestāžu sadarbību, kurš paredz kopīgu studiju programmu veidošanu, izglītības sistēmas kvalitātes vērtēšanu, kā arī kopīgu studiju un pētniecisko projektu izstrādi un īstenošanu.

Tuvākā sadarbības aktivitātes starp Rēzeknes Augstskolu un institūtu Maskavā zinātnes laukā plānota arī š.g. novembrī, kad Rēzeknes Augstskolas Izglītības un dizaina fakultātes profesore Velta Ļubkina dosies uz zinātnisko konferenci, kuru rīko Maskavas Humanitārais pedagoģiskais institūts.

 

 

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv