English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
25.10.2011
Biedrība „Latgolys Studentu centrs” aicina

Biedrība „Latgolys Studentu centrs” aicina

Rēzeknes Augstskolas paspārnē jau otro gadu darbojas biedrība „Latgolys Studentu centrs”. Ikvienam RA studentam ir iespēja iesaistīties biedrības aktivitātēs. Šoreiz stāsta par vienu no tām.

No 30. septembra līdz 5. oktobrim vienā no krāšņākajām Turcijas pilsētām Vidusjūras krastā Alānijā norisinājās starptautiskais jauniešu seminārs „More Participation More Freedom for Future”. Latviju šajā seminārā pārstāvēja četri Latgales jaunieši no Rēzeknes: Guntis Klīdzējs, Lauma Vasarāja, Normunds Svikša un Inga Grīnbauma, kura ir absolvējusi Rēzeknes Augstskolu un darbojas kā Latgolys Studentu Centra (LgSC) koordinatore Rēzeknē.

Šajā seminārā piedalījās 36 jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem, kuri pārstāvēja dažādas valstis: Čehiju, Igauniju, Vāciju, Nīderlandi, Itāliju, Lietuvu, Maltu, Turciju un Latviju. Galvenais debašu temats un mērķis šajā seminārā bija dažādu sociālo grupu integrācijas problēmas sabiedrībā. Jauniešiem šī lieliskā iespēja piedalīties šāda veida projektā radās, pateicoties organizācijai „Pasaule Mūsu Mājas”.

Veido filmas, fotoreportāžas, intervijas ar vietējiem un tūristiem

Jaunieši, kuri bija ieradušies uz šo semināru, strādāja grupās (bet ne kopā ar savas valsts pārstāvjiem), veidoja filmas, fotoreportāžas, intervijas ar vietējiem un tūristiem. „Dienas darbs bija piesātināts un interesants – darbs grupās, tad vēlāk tikāmies ar Turcijas parlamenta politiķiem. Katrai valstij bija dota iespēja izteikt savu viedokli un uzdot jautājumus šiem valstsvīriem,” stāsta Inga Grīnbauma, kura šī semināra laikā bija Latvijas jauniešu grupas līdere.

Debatē par dažādām sociālām tēmām

Semināra laikā jaunieši debatēja par bezdarbu, rasismu, dažādām diskriminācijām, stereotipiem, konservatīvismu politikā, sociālajiem budžetiem un izglītības problēmām. Viņi izvērtēja veiksmīgākos risinājumus dalībvalstīs, kā arī dalījās ar savas valsts un reģiona pieredzi.

Iespēja paplašināt savu redzesloku

„Vēlētos, lai arī Latvijā par jauniešiem domātu vairāk – gan augstākās izglītības jomā, gan bezdarba jomā, jo, kā rādīja Nīderlandes pieredze, tad viņiem ir vesels veiksmīgs pasākumu kopums, kā viņi integrē jauniešus darba tirgū, sadarbojoties ar uzņēmējiem, kā arī lai risinātu daudzas citas sociālās problēmas,” saka Inga.

„Šāda veida apmaiņas projekti un semināri ir vienreizēja iespēja jauniešiem paplašināt savu redzesloku, apceļot pasauli un būt virzībā. Brīvdomātājiem pieder pasaule, spārni ir vajadzīgi, pilnīgi noteikti! Lai veicas atrast savus spārnus!” novēl Inga.

 

 

LgSC?

Kas tas par zvēru?

 

Vasals!

Par tevi!

Ja esi atraktīvs, mazliet traks, tev ir saistošas latgaliskas izdarības, vēlies piedalīties latgaliskā gaisotnē organizētos formālos un neformālos pasākumos, nāc pulkā!

Par mums!

Biedrība „Latgolys Studentu centrs” ir sabiedriska organizācija, kas apvieno studējošos un studiju beigušos jauniešus, kuriem ir svarīgi LgSC statūtos noteiktie mērķi un uzdevumi (sīkāk www.lgsc.lv).

Rēzeknes LgSC birojs domā, runā, dzied un gāž podus latgaliski, raksta projektus, popularizē latgalisko skanējumu valodā un folklorā un vēl – gaida tieši tevi, jo kopā vienmēr izdodas labāk un trakāk!

Par tevi un mums!

Kolnā kuopti vīgluok divatā!!!

 

Kontakti:

Inga Grīnbauma

ingagrinbauma0@gmail.com

Tālr. nr.: 20260263

Adrese:

Atbrīvošanas aleja 115, 314. kabinets
Darba laiks:
O. 15.- 17.00
C. 15.- 17.00

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv