English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
25.10.2011
RA studenti iepazīst uzņēmumus Rēzeknē

RA studenti iepazīst uzņēmumus Rēzeknē

17. oktobrī Rēzeknes Augstskolas (RA) Inženieru fakultātes 3.kursa studiju programmas „Vides inženieris” studenti kopā ar pasniedzēju Pāvilu Naricu devās uz „Rēzeknes Dzirnavnieku” un koksnes granulu ražotni „New Fuels”. 

„New Fuels” RSEZ SIA ir koksnes granulu ražošanas uzņēmums Rēzeknē, kas darbu uzsāka pagājušā gada nogalē. Jaunveidojamā koksnes granulu ražotne ir videi draudzīga – ražošanas procesā radušies putekļi nenokļūst vidē, bet gan tiek savākti un pārstrādāti, bet iekārtas, kas rada troksni, ir norobežotas ar skaņas izolāciju. Tādējādi vienīgais, kas tiek izvadīts vidē, ir ūdens tvaiks. Rūpnīca ražo ekoloģiski tīras koksnes granulas, kuras tiek eksportētas uz Eiropas valstīm.

Granulu ražošanai nepieciešamās izejvielas – baļķi, šķeldas, skaidas – tiek iepirktas Latgales reģionā, un to apjoms patlaban ir pietiekams, lai nodrošinātu nepārtrauktu ražošanas procesu. Iekārtas šajā rūpnīcā ir ļoti jaudīgas un ražīgas, tiek pielietotas jaunas inovāciju tehnoloģijas, piemēram, kurtuve jeb krāsns ir viena no lielākajām Latvijā.

Uzņēmums pašreiz var saražot 130 000 t granulu gadā, bet nākotnē īpašnieki plāno paplašināt ražošanu. Nākamais plāns varētu būt – uzstādīt pašiem savu koģenerācijas staciju. Jaunā ražotne atrodas Rēzeknes industriālajā teritorijā Ziemeļu mikrorajonā, Atbrīvošanas alejā 169a.

Savukārt SIA „Rēzeknes dzirnavnieks” apskatījām izveidoto graudu elevatoru.

„Rēzeknes dzirnavnieka” graudu elevators ir uzbūvēts 1969. gadā. Tā ietilpība ir 53000 tonnas graudu.

„Rēzeknes dzirnavnieks” sniedz apkārtnes zemniekiem graudu pieņemšanas un pirmapstrādes pakalpojumus, piedāvā graudu glabāšanu. Graudu pieņemšana un izsniegšana notiek gan no autotransporta, gan dzelzceļa vagoniem. Elevatorā tiek pieņemtas un uzglabātas visas graudu kultūras un rapsis.

Studentiem bija lieliska izdevība arī pabūt laboratorijā, kur mūs iepazīstināja ar visām nepieciešamajām pārbaudēm pirms taras pieņemšanas. Šī bija jauka iespēja iepazīties ar jaunākajiem uzņēmumiem Rēzeknē un to darbības principiem.  

 

Santa Viša, Rēzeknes Augstskolas 3.kursa studente
RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv