English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
07.11.2011
RA studenti bauda mākslu un dizainu

RA studenti bauda mākslu un dizainu

           Oktobris Latvijā ir nominēts par dizaina mēnesi. Šajā laikā tiek organizētas un atvērtas daudzas mākslas un dizaina izstādes, un valsts iedzīvotājiem ir dota iespēja aplūkot dažādus interesantus dizaina un mākslas darbus. 21. oktobrī Rēzeknes Augstskolas studenti brauca baudīt mākslu un dizainu, kā arī smelties idejas un gūt jaunus iespaidus.

            Pirmā no izstādēm, ko apskatījām, notika Pēterbaznīcā, kur studenti varēja redzēt tekstildizaina darbus. Īpaši uzmanību piesaistīja darbs „Rotas dinozauram”. Redzētais bija interesants un neaizmirstams, kaut kas neredzēts un inovatīvs.

Kā otru izstādi mēs apskatījām Rīgas starptautisko jauno dizaineru biennāli. Tur vērojām jauno dizaineru modelētos darbus, sākot ar interesantām lampām (RA Izglītības un dizaina fakultātes studentu darbi), apģērbu un beidzot ar jau gataviem projektiem gan interjerā, gan arhitektūrā, gan vides dizainā. Turpat varēja apskatīt amatniecības meistaru un latviešu dizaina „celmlaužu” izstādi. Tur bija gan grezni apgleznoti trauki, gan senas rotas, gan arī austie darbi.

Mākslas muzejā Rīgas Biržas telpās notika trīs interesantas un pavisam atšķirīgas izstādes. Pirmā no tām – „GLASSTRESS Rīga” darbi no Berengo studijas. Vairums no darbiem bija stikla, bet viskrāšņākais, mūsuprāt, bija Havjēra Peresa darbs „Maita ” ar putnu izbāzeņiem. Turpat varēja apskatīt dažādas gleznas, notika arī Austrumu porcelāna izstāde, kur varēja apskatīt dažādus porcelāna izstrādājumus – gan šķīvjus, gan arī porcelāna figūriņas.

Devāmies uz vairākām izstādēm, kas notika Rīgas Mākslas telpās Intro zālē. Viena no tām bija Ilzes Jaunbergas izstāde „Evviva carnevale”. Viņas darbi ir ļoti spilgti, ar dziļu jēgu, ar nākotnes vīziju un piesaistošo košumu. Bija arī dota iespēja iepazīt un apskatīt augstā dizaina ekspozīciju – White Out jeb baltos krēslus, kas izcēlās ar savu balto faktūru, graciozitāti, formu, materiālu daudzveidību un īpatnību. Turpat blakus varējām apskatīt Ziemeļu un Baltijas valstu dizaineru izstādi „16 soļus tuvāk”, kas uz Rīgu atceļoja no Tokijas caur Londonu, kur redzējām tādas lampas kā „Melnā, Baltā līgava”, stikla traukus un riepas krēslu.

            Kopumā ekskursijā varēja apskatīt ļoti daudz interesanta un līdz šim neredzēta. Paldies tiem, kas noorganizēja šo ekskursiju! 

            Jūlija Puškundze, Inga Kravale,

RA „Vides dizains” 1.kursa studentes


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv