English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
07.11.2011
Aizraujošiem pasākumiem piepildīts Dizaina rudens Latvijā

Aizraujošiem pasākumiem piepildīts Dizaina rudens Latvijā

Šajā radošajā periodā vairākās valsts pilsētās notika stikla un tekstila mākslas izstādes, Rīgas starptautiskā jauno dizaineru biennāle, tekstilmākslas konference, Ziemeļu un Baltijas valstu dizaineru pasākumi un dažādas citas ar mākslu un dizainu saistītās aktivitātes – akcijas un performances, hepeningi un radošās darbnīcas u.tt.

RA Izglītības un dizaina fakultātes, Dizaina un amatniecības katedras docētāji un studenti ne tikai apmeklēja vairākas šāda veida aktivitātes, bet arī paši aktīvi tajās piedalījās.

Rīgas starptautiskajā jauno dizaineru biennālē (17.10.11.–06.11.11.) darbus eksponēja programmas „Interjera dizains” studenti:

  • Ilona Filipenoka – dekoratīva griestu lampa „Zīda baltais sapnis” (studiju kurss – Gaismas un mēbeļu dizains; docētājs – Gatis Lucjanovs), stāvlampa „Bioniskā pieneņu pūka Saulrietā” (studiju projekts; docētāja – Aina Strode);
  • Inese Rimšāne – dekoratīva griestu lampa (studiju kurss – Gaismas un mēbeļu dizains; docētājs – Gatis Lucjanovs);
  • Velga Viļuma – „Etnogrāfijas interpretācija interjerā” (studiju kurss – Interjera kompozīcija plaknē un telpā; docētāja – Diāna Apele);
  • Mārīte Elksne – „Sandras Krastiņas mākslas darba interpretācija telpā” un „Opārts telpā” (studiju kurss – Interjera kompozīcija plaknē un telpā; docētāja –Diāna Apele).

6.oktobrī Rīgā Starptautisko izstāžu centrā Ķīpsalā norisinājās starptautiskā mēbeļu un dizaina izstāde „Baltic Furniture“, kā arī izstāde „Gada balva dizainā”. Šīs un citas izstādes šajā dienā apmeklēja programmas „Interjera dizains“ 4.kursa diplomandi D.Apeles, S.Mežinskas, N.Losānes un A.Strodes vadībā. Diplomandu un vadītāju grupa vakarā piedalījās tekstilmākslas nodaļas 50 gadu jubilejas projektā „Tekstils LV” izstādes „Zelta griezums” Arsenāla zālē atklāšanā, atzīmējot Latvijas Mākslas Akadēmijas 90 gadu jubileju.

7.oktobrī Rēzeknē Latgales Kultūrvēstures muzejā tika atklāta RA Izglītības un dizaina fakultātes Dizaina un amatniecības katedras jubilejas studentu darbu izstāde „Izglītība + Dizains = 15. Izstādē eksponēti pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Vides dizains” ar specializācijām „Interjera dizains”, „Dārza dizains” un „Reklāmas dizains” studentu izstrādātie kvalifikācijas darbi un otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas „Interjera dizains” dažādos studiju kursos izpildītie uzdevumi – sabiedriskā un privātā sektora interjera projekti, kompozīcijas, koloristikas, lietišķās grafikas un maketēšanas darbi, kā arī otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas „Mājturības/mājsaimniecības un biznesa ekonomikas pamatu skolotājs” studējošo radošie darbi – tekstilkompozīcijā, filcēšanā un apģērba dizainā.

21. oktobrī Dizaina un amatniecības katedras klātienes un neklātienes Interjera un Vides dizaina programmu studenti (kopā 53) A.Strodes, V.Paura un D.Apeles vadībā apmeklēja Latvijas Tekstilmākslas asociācijas izstādi „Sešpadsmitā” Rīgas Sv. Pētera baznīcā, 3.Rīgas starptautisko jauno dizaineru biennāli Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Ziemeļu un Baltijas valstu dizaineru izstādi „16 soļus tuvāk” Rīgas izstāžu zālē  „Mākslas telpa”,  kā arī citas ar mākslu saistītas izstādes.

Notikušie Dizaina dienu radošie pasākumi, izstāžu atklāšanas, apskatītās mākslas un dizaina izstādes, dalība tajās deva iedvesmu un sparu iesāktā turpināšanā – jaunā un inovatīvā meklējumos, nodrošināja ciešāku saikni studentu un docētāju radošās darbības turpmākai attīstībai.

 

Diāna Apele, RA lektore   

           

           

           

           

           

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv