English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
07.11.2011
Rēzeknes Augstskolu apmeklē Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas audzēkņi

Rēzeknes Augstskolu apmeklē Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas audzēkņi

3.novembrī Rēzeknes Augstskolu apmeklēja Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas 12. klašu audzēkņi skolotājas Birutas Vaivodes vadībā.

Rēzeknes Augstskolas asoc.prof. Sanita Lazdiņa piedāvāja interesentiem vairāk uzzināt par pētnieka darbu, akcentējot šajā sakarā tieši latgalisko - „Latgalistikas pētījumi: valoda, kultūra, pilsētainava”. Klātesošie iepazinās ar augstskolā īstenoto projektu „Teritoriālās identitātes lingvokulturoloģiskie un sociālekonomiskie aspekti Latgales reģiona attīstībā”, kā arī aplūkoja izdevumus ,,Latgalieša CV: no senlaikiem līdz 21.gadsimtam” un „Multikulturālā Rēzekne”.

Ģimnāzijas audzēkņi saņēma informatīvos materiālus par RA, noklausījās prezentāciju par studiju iespējām, uzņemšanas nosacījumiem un ārpusstudiju aktivitātēm.  Jaunieši varēja uzdot jautājumus Evitai Kozulei, kura šajā gadā absolvējusi Rēzeknes Valsts poļu ģimnāziju, un izvēlējusies turpināt studijas Rēzeknes Augstskolā - akadēmiskajā bakalaura studiju programmā „Filoloģija”.

Jāpiebilst, ka šajā dienā ģimnāzijas audzēkņi iepazinās ar biedrību „Latgales aparātbūves tehnoloģiskais centrs” un aplūkoja Ideju viesnīcas darbu Rēzeknē.

Savukārt 11.novembrī Rēzeknes Augstskolu apmeklēs arī delegācija no Polijas. Viesu vidū būs pārstāvji no pašvaldībām un skolu direktori. Viņi RA iepazīs Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas direktores Valentīnas Šidlovskas vadībā. Ciemiņi ir izteikuši vēlmi noklausīties asoc.prof. Sanitas Lazdiņas prezentāciju par Latgali un latgaliešiem.

 

 

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv