English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
29.11.2011
4. decembrī - Tehniskās jaunrades diena RA

4. decembrī - Tehniskās jaunrades diena RA
Pirmais Tehniskās jaunrades dienu pasākums norisinājās 27. novembrī Rīgā, Rīgas Tehniskajā universitātē, Kaļķu ielā 1. Pārējie pasākumi paredzēti citās Latvijas pilsētās: 3. decembrī – Cēsīs, Bērnu zinātnes centrā Z(in)oo, 4. decembrī – Rēzeknē, Rēzeknes Augstskolā, 10. decembrī – Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē un 11.decembrī – Liepājā, Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiālē. 24. Novembrī Tehniskās jaunrades dienas viesosies arī Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļā, lai iepazīstinātu bērnus ar inženierzinātnēm un motivētu pievarēt slimību.
Pasākuma laikā dalībnieki tiks aicināti piedalīties piecu dažādu tehniskās jaunrades disciplīnu objektu veidošanā. Izveidotie objekti katras Tehniskās jaunrades dienas noslēgumā piedalīsies sacensībās.
 
Disciplīnā «Robotikas darbnīca» dalībnieki bez priekšzināšanām konstruēs robotvaboles, savukārt dalībnieki ar priekšzināšanām – konstruēs un programmēs standarta Robotikas sacensību favorītrobotus – mini sumo. Disciplīnā «Laivu doks» dalībnieki veidos laivas modeli ar tvaika dzinēju, bet disciplīnā «Energostacija» ražos enerģiju, uzbūvējot ūdens ratu un piemontējot to ūdens dzirnavām. Disciplīnā «Ķīmijas laboratorija» dalībnieki veidos milzu ziepju burbuļus un radīs šķīdumu varavīksnes. 
 
Tiem, kas mājās no spageti makaroniem un līmes būs izgatavojuši tiltus, būs iespēja pārbaudīt tiltu izturību. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja vērot arī ķīmijas un fizikas eksperimentu paraugdemonstrējumus. Pasākuma laikā darbosies arī informatīvais stends, kur varēs saņemt konsultācijas par dabas, dzīvības un inženierzinātņu studiju iespējām Latvijas augstskolās. 
Tehniskās jaunrades dienas Latvijā norisināsies jau trešo gadu. To mērķis ir rosināt sabiedrības, sevišķi pamata un vidējās izglītības vecuma jaunatnes interesi par inženierzinātnēm, kā arī attīstītu to teorētiskās zināšanas un prasmes tehnisko disciplīnu jomā. Pagājušajā gadā Tehniskās jaunrades dienās izraisīja lielu sabiedrības interesi, un tajās piedalījās vairāk nekā 940 jauniešu.  
Tehniskās jaunrades dienas organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu parlamentu un RTU Robotikas klubu. Pasākums tiek īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta «Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma» ietvaros, to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. Tehniskās jaunrades dienu darbnīcu vadītāju un treneru lomās iejūtas RTU studenti.
RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv