English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
24.02.2005
Izstāde "Skola 2005"

Izstāde "Skola 2005"
Aizvien biežāk plašsaziņas līdzekļos parādās informācija par dažāda rakstura problēmsituācijām skolās un augstskolās: neobjektīva vērtēšana, apšaubāma studiju kvalitāte, emocionāla un fiziska vardarbība u.c. Tomēr parasti šīs problēmas plašsaziņas līdzekļos tiek apskatītas tikai, analizējot katru konkrētu gadījumu, necenšoties izglītot jauniešus, lai tie ar šādām problēmām saskartos retāk, tās novērstu. Ir skaidrs, ka daudzas problēmas jaunieši var atrisināt paši, bet svarīgi ir zināt, kā to ir iespējams izdarīt.. Latvijā liela problēma slēpjas tieši jauniešu nespējā pārstāvēt savu viedokli, kas ļoti bieži ir atkarīgs, no zināšanu līmeņa par izglītības jomā notiekošajiem procesiem.

Tieši tāpēc 2005. gada 5. martā Rīgas Skolēnu dome (RSD) un Latvijas Studentu apvienība (LSA), sadarbībā ar A/S „Latvijas Unibanka”, rīko semināru skolēniem un studentiem „ Skolēns un students – kopsolī ” , kas norisināsies Starptautiskās izstāžu sabiedrības BT1 konferenču zālē Ķīpsalā izstādes „Skola 2005” laikā .

Semināra mērķis ir iepazīstināt skolēnus un studentus ar viņu tiesībām un pienākumiem , sniegt informāciju, kur meklēt palīdzību un atbalstu. Seminārā jauniešiem tiks izskaidrota arī skolēnu un studentu pārstāvniecības organizāciju darbība. Balstoties uz konkrētiem piemēriem, tiks apskatītas ieceres, sasniegumi un arī problēmas, kuras nepieciešams risināt, piemēram, kā skolēni un studenti var ietekmēt savā izglītības iestādē notiekošos procesus, izklaides un izglītojošu pasākumu rīkošana skolā un augstskolā, stipendiju jautājums, studentu organizācijas un politika.

Semināru vadīs lektori, kuri ikdienā risina skolēnu un studentu tiesības: Liene Benhena , RSD prezidente, Mārtiņš Gineitis , LSA prezidents, Inta Lemešonoka , Carnikavas pamatskolas direktore, Andris Millers , Augstākās izglītības kvalitātes asociācijas vadītājs.

Seminārs – tā ir lieliska iespēja izglītoties kā skolēniem, tā studentiem, iegūt zināšanas par izglītības problemātiku Latvijā, kas noderēs ikvienam. Pēc savas būtības šis pasākums ir unikāls, jo to organizē gan skolēni, gan studenti, tas ir veltīts abu šo iedzīvotāju grupu problēmām, kas izrādās nav nemaz tik ļoti atšķirīgas.

Ar cieņu,
semināra organizatoru vārdā,
Inga Strižņova
projekta koordinatore
+ 371 9345823
inga@bt1.lv (pieteikšanās un informācija)

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv