English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
13.12.2011
Padara krāšņāku un košāku

Padara krāšņāku un košāku

Latvija visiem ir viena, bet sajūtas par valsti – katram savas, taču 18.novembri svinam kopā. Latvijas valsts dzimšanas dienā dalāmies savās svētku sajūtās, apzināmies savu latvisko identitāti, kad pasaulē ir vērojama tendence paust savu piederību, pozīciju un attieksmi. Patriotisko jūtu stiprināšanai un savu dizainera prasmju pierādīšanai, RA programmas „Interjera dizains” 3.kursa studenti Natālijas Losānes vadībā 18.novembra pasākumu ietvaros ražīgi strādāja lietišķās grafikas nozarē.

Izcils rezultāts ir sasniedzams tikai ciešā sadarbībā. Par uzticamiem sadarbības partneriem studentiem kļuva RA Sabiedrisko attiecību nodaļa un Rēzeknes Biznesa inkubators, kuru savukārt pārstāv Māris Igovens. Sadarbības rezultātā studenti ir praktiski realizējuši savus radošos projektus materiālā - RA aktu zāles noformējumā 18.novembra pasākumam tika izgatavots dekoratīvs baneris – stilizēts Latvijas karogs. Studenti apliecināja profesionālajā praksē iegūtās zināšanas un prasmes, strādājot komandā pie noformējuma.

Kā svētku turpinājums Rēzeknes Biznesa inkubatorā tika atklāta plakātu izstāde. Plakātos studenti risināja 18.novembra svētku tematiku, pievēršot pastiprinātu uzmanību tādām spēcīgām asociācijām kā Latgales Māras piemineklis, Latvju zīmes u.c. Plakātu izdruku ir finansējis Rēzeknes Biznesa inkubators.

Savukārt 18.novembra svētku noskaņu Rēzeknes ielās radījuši programmas „Interjera dizains” 4.kursa studenti D.Apeles vadībā. Veiksmīga sadarbība plakātu realizācijā notika, pateicoties pilsētas domei, galvenajai arhitektei L.Čudarei, SIA ALBA, A.Uškānam u.c. Plakāti bija skatāmi pie Latgales Kultūrvēstures muzeja, Māras pieminekļa un pie Rēzeknes Augstskolas. Sadarbības ietvaros plakāti tika dāvināti arī pilsētas skolām.

Liels paldies visiem, kuri atbalstīja un palīdzēja, lai studentu idejas tiktu realizētas Latvijas proklamēšanas gadadienai veltītajā noformējumā Rēzeknē. Tā bija ļoti laba pieredze jauniešiem – nākošajiem vides iekārtotājiem. Kā atzīst paši studenti, šādas aktivitātes ir nozīmīgas topošo dizaineru profesionalitātes attīstībā, tās ceļ pašapziņu un attīsta prasmi strādāt komandā.

Natālija Losāne, RA lektore


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv