English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
13.12.2011
Skolēni interesējas par tehnisko jaunradi

Skolēni interesējas par tehnisko jaunradi

Alternatīvie enerģijas avoti, bezatkritumu tehnoloģijas, roboti, inovatīvi tehniski risinājumi... Tie ir termini, kas aizvien biežāk izskan skolas jauniešu vidū. Interesi pat tehniskajām zināšanām Latgales pusē noteikti rosina dažāda veida pasākumi, kuros piedalās Rēzeknes Augstskolas Inženieru fakultātes mācībspēki un studenti, sadarbojoties gan ar pašvaldībām, gan darba devējiem, gan citām mācību iestādēm.

2.decembrī notika starptautiskā skolēnu viktorīna „Zaļā enerģija”, kuru organizēja Rēzeknes pilsētas dome projekta „Atjaunojamo energoresursu pielāgošanas iespējas Latgales reģionā, Utenas apriņķī un Panevežas apriņķī” ietvaros. Konkursa galvenais temats bija saules un zemes siltuma enerģija. Inženieru fakultātes projekta „Jelare” izpildītāji prof. Gotfrīds Noviks un lekt. Aleksejs Zorins, izmantojot alternatīvo resursu jomā gūto pieredzi projektā, sagatavoja konkursa uzdevumu – izveidot saules kolektoru. A.Zorins piedalījās žūrijas darbā. Viktorīnas gaitā skolēniem vajadzēja prezentēt mājas darbu, izpildīt testu un paveikt Rēzeknes Augstskolas sagatavoto radošo uzdevumu. Pasākumā piedalījās 5 komandas (katrā 9 dalībnieki) no Latvijas un Lietuvas skolām. Rezultāti parādīja to, ka skolēniem ir interese par zaļo enerģiju un galvenais ir spēja idejas pārvērst reālās konstrukcijās.

Savukārt 4.decembrī RA notika Tehniskās jaunrades dienas, kuras tika organizētas sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes studentu parlamentu. Sacensības notika piecās disciplīnās: Robotikas darbnīca, Laivu doks, Energo stacija, Ķīmijas laboratorija, Spageti tilti. Pasākums bija ļoti apmeklēts – piedalījās gan Rēzeknes pilsētas un novada skolēni, gan tālāku novadu pārstāvji (Preiļi, Gulbene). Darbojās arī mazo ķiparu darbnīca, kur savu roku tehniskajā jaunradē varēja izmēģināt jaunākie. Prieks bija vērot skolēnu darba rezultātus – daudzveidīgo formu spageti tiltus, kuri arī tika testēti uz izturību, laivas, kas pārvietojās pa mākslīgo kanālu ar tvaika dzinējiem, aizraujošas bija konstruēto sumo robotu cīņas. Dienas beigās gandarījums par paveikto un patīkams nogurums bija pārņēmis gan dalībniekus, gan skolotājus, gan organizatorus.

Domāju, ka liela daļa no jauniešiem, kuri jau no skolas laikiem iesaistās tehniskā jaunradē, būs nākamie studenti eksakto un inženierzinātņu virzienā. Mēs noteikti turpināsim strādāt un attīstīt aizvien jaunas idejas radošu konkursu organizēšanā un gaidām gan studentus, gan skolēnus ar savu atraktivitāti un enerģiju atbalstīt pasākumus.

Inženieru fakultātes dekāne Ērika Teirumnieka


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv