English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
22.12.2011
Puzuri - daudzveidīgi un simboliski

Puzuri - daudzveidīgi un simboliski

Decembrī īstenota vēl viena Rēzeknes Augstskolas (RA) un Rēzeknes pilsētas domes sadarbības līgumā paredzētā aktivitāte – pilsētas iedzīvotāju un ciemiņu uzmanību piesaista puzuri, kuri rotājas Māras pieminekļa tuvumā.

„Puzuri ir latviešu tradicionālajā kultūrā plaši pazīstami veidojumi ar dziļi simbolisku nozīmi. Puzuri – tie ir savdabīgi sakārtota Visuma simboli, pasaules modeļi, kas ar savu ģeometrisko un skaidro uzbūvi enerģētiski labvēlīgi ietekmē cilvēku un vidi, bet vienlaikus kalpo kā telpu organizējoši akcenti,”  tā raksta V.Celms grāmatā „Latvju raksts un zīmes”.

Rēzeknē sen briedusī ideja par puzuru izgatavošanu Ziemassvētku noformējumā veiksmīgi realizēta pateicoties Rēzeknes Augstskolas un Rēzeknes pilsētas domes noslēgtajam sadarbības līgumam. Idejas autori – RA Izglītības un dizaina fakultātes studiju  programmas „Interjera dizains” 4.kursa studenti. Jaunieši tos veidoja lektores D.Apeles vadībā, savukārt  izgatavoja RA Dizaina un amatniecības katedras lektors Gatis Lucjanovs.

Arī Izglītības un dizaina fakultātes telpas šogad rotā puzuri. Foajē griežas studiju programmas „Interjera dizains” 1.kursa izgatavotie modeļi, savukārt par āra noformējumu parūpējās studiju programmas „Vides dizains” 1.kursa studenti.

Zīmīgi, ka puzurs nekad nestāv uz vietas, ja tas ir piestiprināt atvērtā telpā. To var labi pamanīt RA telpās, kur puzuri veido rotaļīgas kustības. Kustība – tā ir arī savā ziņā laika izpausme, apliecinājums tam, ka apkārt nav sastinguma, vienmuļības, panīkuma un pelēcīguma. Puzurs tas ir arī simbols, kas haosā ienes mieru un veicina sakārtotību.

Lai griežas studentu, docētāju un domes sadarbībā radītie puzuri, lai iegriež pozitīvo enerģiju ne tikai augstskolā un pilsētā, bet arī Visumā!

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

 

 

 

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv