English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
15.02.2012
Fotogrāfiju izstāde „Teiču un Krustkalnu dabas rezervāti”

Fotogrāfiju izstāde „Teiču un Krustkalnu dabas rezervāti”

Starptautiskajā mitrāju dienā, 2. februārī, Rēzeknes Augstskolas (RA) telpās notika Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas rīkots pasākums. Interesenti tika aicināti apmeklēt prezentāciju „Mitrāji un to nozīme” un Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieku veidoto fotogrāfiju izstādi „Teiču un Krustkalnu dabas rezervāti”, kas RA telpās ir apskatāma līdz 20. februārim. 

Teiču dabas rezervāts, kas ietver Latvijā un arī Baltijā lielāko purvu ar tādu pašu nosaukumu, ir viena no Ramsāres konvencijas par mitrāju aizsardzību vietām Latvijā. Izstādē eksponētajās fotogrāfijās ir atainoti skaisti dabas mirkļi, kurus savā ikdienas steigā mēs bieži vien nepamanām. Fotogrāfijās ir redzami gan dažādi interesanti dabas objekti, gan rezervātiem raksturīgākās ainavas dažādos gadalaikos. Izstāde ļauj uz brīdi apstāties no ikdienas steigas un ielūkoties dabas vienreizīgajā skaistumā, kurā veldzējas ne tikai acis, bet arī sirds.

Uzziņai. Ramsāres konvencija – konvencija par starptautiskas nozīmes mitrājiem, īpaši kā ūdensputnu dzīves vidi. Tās misija ir mitrāju aizsardzība un saprātīga izmantošana, rīkojoties nacionālā un sadarbojoties starptautiskā līmenī, lai sasniegtu ilgtspējīgu attīstību visā pasaulē. Ramsāres konvencijas vietas Latvijā ir Engures ezers, Kaņiera ezers, Teiču un Pelečāres purvs, Papes ezers, Lubāna ezera mitrāju komplekss un Ziemeļu purvi. Šogad Ramsāres konvencijai par mitrājiem aprit jau 41 gads.

Inga Kaļva, SAN informācijas speciāliste

Fotomirkļi no izstādes atklāšanas brīža

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv