English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
20.02.2012
Rēzeknes Augstskolā notika „OPEN MIND 2012” diskusijas par reģionu sociālajām vajadzībām

Rēzeknes Augstskolā notika „OPEN MIND 2012” diskusijas  par reģionu sociālajām vajadzībām

13. februārī Rēzeknes Augstskolā (RA) notika sociālo projektu konkursa „OPEN MIND” reģionālais pasākums, kurā par reģiona sociālām vajadzībām diskutēja studenti, augstskolu vadītāji, pašvaldību un sabiedrisko organizāciju pārstāvji.

Pasākuma dalībnieki apsprieda konkrētās pilsētas un reģiona sociālās vajadzības, analizēja realizēto sociālo projektu „veiksmes stāstus” un diskutēja, lai veicinātu jaunu ideju rašanos. Interesentiem tika sniegtas atbildes uz jautājumiem un papildu informācija, kā pieteikties konkursam.

Swedbank Rēzeknes filiāles vadītāja Jeļena Pentjugova atgādināja, ka cilvēkiem patīk pieprasīt atbildību, bet būtu labi, ja katrs pats uzņemtos savu atbildību. Viņa uzsvēra, ka gaidīt ir par maz, – kaut kas ir arī jādara. J. Pentjugova stāstīja par paveikto dažādās labdarības akcijās un novēlēja jauniešiem radīt idejas.

Savukārt Rēzeknes pilsētas domes deputāte, Kultūras, izglītības, sporta, veselības, sociālo darba lietu komitejas priekšsēdētāja, Rēzeknes 3.vidusskolas direktore Lidija Ostapceva atgādināja, ka „nauda iet līdzi idejai” un ka, radot idejas, jābūt radošiem un jāzina – ko es gribu un kā to varu realizēt. L. Ostapceva uzsvēra, ka svarīgi, lai „ideja būtu vienkārša, bet dziļa”. Lai iedvesmotu studentus rakstīt projektus, L. Ostapceva ar Tomasa Manna vārdiem atgādināja, ka „darot labu citu labā, vislielākais labums tiek pašam”.

RA studiju prorektore Angelika Juško-Štekele uzskata, ka studijas augstskolā ir privilēģija un tajā pat brīdī – liela atbildība. Atbildība par to, kā sava reģiona, valsts un arī Eiropas dzīvi padarīt labāku. A. Juško-Štekele novēlēja darīt tā, kā ir teikts „Open mind” sauklī, proti, ir jāatver savs prāts, lai varētu mainīt pasauli.

Rēzeknes māmiņu kluba pārstāve Jeļena Maksimova dalījās savā projektu rakstīšanas pieredzē. „Atbildība – domāju, ka jauniešus baida šis vārds. Cilvēkam principā ir bail no atbildības. Tomēr jāatceras, ka esam atbildīgi par sevi, par saviem tuvākajiem,” teica J. Maksimova. Viņa uzsvēra to, ka nevajag baidīties, rakstot projektus.

Pasākuma izskaņā klātesošajiem bija iespēja uzzināt sīkāku informāciju par sociālo projektu konkursu studentiem „Open mind”.

„Open Mind” reģionālie pasākumi notiek sadarbībā ar pilsētu pašvaldībām un konkursa nolikums pieejams interneta vietnē www.open.lv.

„Open Mind” ir sociālo ideju konkurss studentiem, kuru mērķis ir veicināt jauniešu iniciatīvu sociālās vides uzlabošanā un sekmēt Latvijas iedzīvotāju iesaisti vietējai kopienai nozīmīgos projektos. Konkurss dod iespēju jebkuram Latvijas studentam realizēt savu ideju un iegūt nepieciešamo finansējumu projekta ieviešanai.

 

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv