English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
20.02.2012
Rēzeknes Augstskolā aizvadīta Ēnu diena

Rēzeknes Augstskolā aizvadīta Ēnu diena

Šī gada 15. februārī Latvijā jau divpadsmito reizi pēc kārtas Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JAL), Skolēnu mācību uzņēmumu programmas ietvaros, rīkoja Ēnu dienu. Ēnu diena ir visā pasaulē populāra skolēnu karjeras izglītības aktivitāte.

Rēzeknes Augstskola (RA) jau otro gadu piedāvāja jauniešiem iepazīt dažādu amatu specifiku – prorektora, jurista, sabiedrisko attiecību speciālista, pētnieka, dekāna, lektora utt.
Rēzeknes Augstskola izsludināja 111 vakances 26 dažādos amatos. Kopējais saņemto pieteikumu skaits portālā www.enudiena.lv bija 88. Jaunieši rakstīja motivācijas vēstules, kurās pamatoja savu izvēli un aprakstīja, kāpēc vēlas ēnot vienas vai otras profesijas pārstāvi. Airita Patapova no Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas motivācijas vēstulē rakstīja: „Par RA ir dzirdētas daudzas pozitīvas atsauksmes. Gribētu savu nākotni saistīt tieši ar šo augstskolu. Ēnu dienā varētu izbaudīt, kā ir būt kādai daļiņai no šīs augstskolas.” Savukārt Santa Rokjāne no Daugavpils 12.vidusskolas dalījās savos sapņos: „Dizains ir mans sapnis, tādēļ esmu nolēmusi savu nākotni saistīt tieši ar to un pretendēt uz budžeta vietu tieši Rēzeknes Augstskolā. Ļoti patīk interjera dizains. Līdz mācību gada beigām jau ir palicis pavisam maz, tāpēc gribētos pārbaudīt, vai es esmu uz pareizā ceļa, un ēnot Rēzeknes Augstskolā!”

Pēc četrām augstskolas darbinieku ēnā pavadītām stundām jaunieši atzina, ka bijis vērtīgi uzzināt par amatu specifiku. Anna Žukovska no Rēzeknes 5.vidusskolas pauda: „Es uzzināju, ko dara sabiedrisko attiecību speciālists un sapratu, ka šī joma ir domāta man. Turpmāk es varēšu pievērst lielāku uzmanību tam, lai pilnveidotu dažādas šim amatam vajadzīgās prasmes.”

72 jaunieši no dažādām skolām ēnoja gan studentus, gan darbiniekus, kā arī bija līdzās RA laboratoriju vadītājiem, uzzinot, ko dara Lietišķās ekoloģijas un resursu laboratorijas vadītājs un Mehatronikas laboratorijas vadītājs. Vispieprasītākās jomas Rēzeknes Augstskolā bija šādas: jurists, sabiedrisko attiecību speciālists un dizaineris/lektors.

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv