English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
08.03.2012
Rēzeknes Augstskolas prezentācija starptautiskajā izglītības izstādē „Skola 2012”

Rēzeknes Augstskolas prezentācija starptautiskajā  izglītības izstādē „Skola 2012”

No 1. līdz 4. martam Rēzeknes Augstskola (RA) piedalījās starptautiskajā izglītības izstādē „Skola 2012” Rīgā.

Pie Rēzeknes Augstskolas informatīvā stenda dizaina izstrādes ir strādājuši Izglītības un dizaina fakultātes profesionālā bakalaura studiju programmas „Interjera dizains” 2. un 3.kursa studenti lektores Diānas Apeles vadībā. Apkopojot un izvērtējot studentu piedāvātos projektus un maketus, tika izvēlēts 2.kursa studentes Irinas Drozdovas piedāvātais stenda dizaina risinājums, kā arī dažas 3.kursa studentes Marikas Barkānes idejas izstādes statņu izkārtojumā. Studenti risināja ne tikai stenda dizaina koncepciju, bet arī piedalījās atsevišķu elementu izstrādē (baneri, spilveni, maketi u.c.). Stendu palīdzēja iekārtot idejas autore Irina Drozdova ar kursa biedrenēm Irēnu Ivanovu, Zani Kārkliņu, viņām palīdzēja ekonomikas programmas students Lauris Madžuls, topošais vides inženieris Andris Missa un 1.kursa studente Marta Zvejsalniece.

Izglītības izstādes stenda tapšana bija sadarbības projekts, kur kopā ilgu laiku strādāja dažādu studiju programmu un kursu studenti, viņiem līdzās docētāji un kolēģi no RA Sabiedrisko attiecību nodaļas un video studijas.

RA informatīvā stenda sagatavošanā savu artavu ielika arī 1.kursa topošie interjera dizaineri lektores Silvijas Mežinskas vadībā, kuri strādāja pie T-kreklu ideju zīmējumu skicēm, lai stends iegūtu vienotu vizuālā tēla risinājumu, iestrādājot atsevišķos stenda elementos: T-kreklu un maisiņu dizainā. Tika izvēlēta Diānas Deksnes piedāvātā ideja, kuras pilnveide un realizācija izdevās, pateicoties komandas darbam. Radošajā procesā ar savu veikumu aktīvi iesaistījās 1.kursa studentes Ilze Kukule, Ilze Pundure, kā arī vecāko kursu studenti Vita Rusiņa un Aigars Šķirmants. Pateicoties RA video studijas speciālista Māra Justa profesionālajai palīdzībai, ideja varēja pārtapt oriģinālā rezultātā. 1.kursa studentiem tā bija liela atbildība – piedalīties savas augstskolas reklāmas pasākumos, nozīmīga pieredze savas profesionālās darbības pilnveidē.

Izstādes laikā Rēzeknes Augstskolas stends piesaistīja plašu apmeklētāju uzmanību ar gaumīgu noformējumu un daudzveidīgām aktivitātēm. Vislielāko rezonansi izraisīja studiju programmas „Interjera dizains” studentu darinātie gaismas ķermeņi. Apmeklētāji tos labprāt apskatīja tuvplānā, iemūžināja fotogrāfijās. Jāpiebilst, ka izstādes laikā dizaineri saņēma arī dažādus sadarbības piedāvājumus gan telpu iekārtošanas jomā, gan lampu izstrādē.

Augstskolas stendā interesenti varēja gūt ne tikai plašu informāciju par studiju un ārpusstudiju iespējām Rēzeknes Augstskolā, bet arī skatīt apkārtējo mikropasauli ar Nikon Ti-U invertēto mikroskopu, gūt priekšstatu par CNC metālapstrādes darba galdu programmēšanu un novērot apstrādes procesu simulācijas režīmā.

2.martā klātesošie Rēzeknes Augstskolas stendā varēja satikt RA docētāju un mūziķi Ingaru Gusānu (Sovvaļnīks). Aktīvākie piedalījās konkursos un laimēja mūzikas diskus „Bolts susātivs” un „Suplok”, kā arī citas balvas no Rēzeknes Augstskolas.

Par Rēzeknes Augstskolas studiju programmām, budžeta vietām, uzņemšanas nosacījumiem, ārpusstudiju aktivitātēm interesentus informēja visu fakultāšu studenti: Lauris Madžuls, Jevgeņija Krestjanceva, Marta Zvejsalniece, Vladislavs Kondratjevs, Inga Kaļva, Karīna Kiselevska, Aivars Kļaviņš, Gita Nagle, Nauris Dzērve, Ilgvars Gorsvāns un Zane Kārkliņa, pie mikroskopa darbojās Andris Missa, savukārt metālapstrādes darba galdus pārzināja un apmeklētājiem parādīt varēja Raivis Bukšs, Sanita Šalkovska, Mārtiņš Caune-Zalāns un Imants Kraulis.

Paldies visiem, kuri dalījās ar savām idejām, spēku, enerģiju un profesionālu pieredzi izstādes „Skola 2012” stenda tapšanā un informācijas sniegšanā.

 

Lolita Kivleniece-Kuzņecova,

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

 

 

 

Rēzeknes Augstskolas informatīvā stenda idejas autore studente Irina Drozdova

 
RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv