English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
14.03.2012
„Šī diena pieder Tev!” jeb „Meridiāni” atkal triumfē erudīcijas konkursā

„Šī diena pieder Tev!” jeb „Meridiāni” atkal triumfē erudīcijas konkursā

7. martā Rēzeknes Augstskolā (RA) notika erudīcijas konkurss „Erudīts 2012”, kura laikā tika izvēlēta erudītākā un atraktīvākā RA komanda, kas aprīļa sākumā pārstāvēs RA starpaugstskolu pasākumā „Erudīts 2012”.

Erudīcijas konkursa laikā bieži izskanēja frāze: „Šī diena pieder Tev!”. Tie nebija nejauši izteikti vārdi, jo tieši šāds nosaukums bija dots komandu mājas darbam – skeču prezentācijai.

Sešas komandas atraktīvi apspēlēja šo frāzi, piedāvājot savu oriģinālo skatījumu par katras dienas vienreizējo skaistumu, kas ir jāizbauda tieši tagad un uzreiz. Komandu dalībnieki klātesošajiem piedāvāja gan filozofiska, gan arī komiska rakstura skečus, kuros netrūka arī dejas un dziesmu elementu. Vērojot priekšnesumus, skatītāji uzzināja, kā notiek dienu tirdzniecība, paspēja apceļot gan Jaunzēlandi, gan arī vēl paviesoties vecmāmiņas dzimšanas dienas ballītē.

Kad konkursa pirmā daļa – skeču prezentācija – bija beigusies, tad sekoja 30 jautājumu maratons, ko bija sagatavojis jautājumu ģenerālsponsors un asais prāts Ēriks Začs. Jautājumi bija daudzveidīgi, liekot komandu dalībniekiem palauzīt galvas gan par vēstures, astroloģijas un ķīmijas, gan arī mitoloģijas, ģeogrāfijas un citām tēmām.

Sasummējot visus konkursa laikā iegūtos punktus, uzvarētāju laurus jau trešo gadu pēc kārtas plūca komanda „Meridiāni”, kurā piedalījās četri studiju programmas „Ģeogrāfijas un sociālo zinību skolotājs” studenti – Agnese Gaspažiņa, Dagnis Boltrikovs, Līga Ustāne, Dainis Eisaks – un studiju programmas „Finanšu un grāmatvedības vadība” students Vents Ikaunieks.

Šīs komandas skečs bija rūpīgi izplānots, un tajā bija ievīti ģeogrāfiski motīvi. „Meitenes izdomāja savu priekšnesuma uznācienu. Dagnis izdomāja, ka varētu dejot jaunzēlandiešu deju – haku, ko dejo Jaunzēlandē pirms visiem sporta pasākumiem, skolās, pasākumos,” stāsta Vents. „Ar Dagni iemācījāmies dejot haku. Dainis skolotāju nospēlēja ļoti labi. Viss sanāca.” Kā stāsta komandas dalībniece Agnese, tad viņi neesot cerējuši trešo gadu pēc kārtas iegūt uzvaru. Protams, bijusi doma tikt trijniekā, tomēr uzvara esot bijusi negaidīta.

Novēlam komandai „Meridiāni” uzvaru arī starpaugstskolu erudīcijas konkursā „Erudīts 2012”!

Inga Kaļva,

 SAN informācijas speciāliste

M. Justa fotoRA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv