English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
16.03.2012
Rēzeknes Augstskola licencē jaunu studiju programmu – „Apģērbu projektēšana un dizains”

Rēzeknes Augstskola licencē jaunu studiju programmu – „Apģērbu projektēšana un dizains”

   Rēzeknes Augstskolas (RA) Dizaina un amatniecības katedra šī gada vasaras uzņemšanas periodā vidusskolu absolventiem piedāvās 11 dažādas studiju programmas. Studētgribētāji varēs izvēlēties pilna laika vai  nepilna laika studijas. Savukārt tie, kuri būs nolēmuši studēt pilnā laikā, varēs pretendēt uz valsts finansētu budžeta vietu. Rēzeknes Augstskolas Izglītības un dizaina fakultāte šogad reflektantiem piedāvās 90 budžeta vietas, kā arī iespēju uzsākt studijas jaunā studiju programmā „Apģērbu projektēšana un dizains”.

   Tā būs pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu „Apģērbu projektēšana un dizains” ar vairākām specializācijām - šūto izstrādājumu projektēšana un dizains, rokdarbu projektēšana un dizains apģērbā, stila dizains, mašīnadījumu projektēšana un dizains apģērbā. Programmas absolventiem tiks piešķirta izstrādājumu (apģērbu) projektētāja kvalifikācija. Programma licencēta šī gada 15.martā.

   Studiju programmas direktore RA Izglītības un dizaina fakultātes Dizaina un amatniecības katedras lektore Silvija Mežinska norāda, ka programmas absolventi Latgales un Latvijas mērogā būs konkurētspējīgi, jo pārzinās prasības apģērbu kolekcijas veidošanai, analizēs materiāla īpašības, pētīs iedvesmas avotus, spēs veiksmīgi izvēlēties tērpa kompozīcijas elementus, apģērba formas veidošanas un konstruēšanas metodes, šūšanas tehnoloģijas un novērtēt projekta ekonomiskumu, kā arī veiksmīgi pārdot izstrādāto kolekciju. Radošs potenciāls, mūsdienīgu tehnoloģiju apģērbu projektēšanas un izgatavošanas procesa pārzināšana, darbojoties individuāli vai komandā, spēja piemēroties mainīgajām darba tirgus prasībām, organizēt un vadīt ir tās prasmes, kas nepieciešamas Latvijas apģērbu dizaineru konkurencei.

    Daudzviet Latvijā šuj ekskluzīvu apģērbu, tādēļ rodas nepieciešamība pēc speciālistiem, kuri pārzina apģērbu projektēšanas procesu, piedāvā modeļus, kurus iespējams ieviest ražotnēs vai izgatavot individuāli,  prot virzīt savas oriģinālās idejas vietējā un pasaules tirgū, kā arī spēj organizēt un vadīt citu speciālistu darbu. Studiju process orientēts uz apģērbu projektēšanas pamatprincipu apguvi ar iespēju veidot sevi interesējošu izglītības saturu, specializēties kādā no piedāvātajiem virzieniem.

   Jaunā studiju programma „Apģērbu projektēšana un dizains” paredz iespēju studentiem padziļināti apgūt tekstila nozares apģērbu projektēšanas un dizaina jomu.
Studiju ilgums pilna laika studijās paredzēts  5 semestri, nepilna laika studijās – 6 semestri. Šajā studiju programmā Rēzeknes Augstskola piedāvā 5 valsts finansētas budžeta vietas. Tiem, kuri nebūs izturējuši konkursu, būs iespēja uzsākt maksas studijas.

   Interesenti studijām varēs pieteikties no 2. līdz 17.jūlijam, aizpildot pieteikumu elektroniski portālā www.latvija.lv/studijas, savukārt no 11. līdz 19. jūlija reflektantiem noteikti būs jāierodas personiski apstiprināt pieteikumu un uzrādīt nepieciešamos dokumentus vienā no 11  uzņemšanas punktiem.        

 

Uzziņai

Rēzeknes Augstskola šobrīd ir septītā lielākā valsts dibinātā augstskola, kurā studē vairāk nekā 2000 studenti 40 pilna un nepilna laika studiju programmās. 18 augstskolas darbības gados sagatavoti vairāk nekā 8 tūkstoši absolventu. Rēzeknes Augstskolā darbojas četras fakultātes: Ekonomikas un vadības, Inženieru, Izglītības un dizaina un Humanitāro un juridisko zinātņu. Studijas tiek nodrošinātas visos līmeņos – pamatstudijas, maģistra un doktora. 2012./2013. studiju gadā pilna laika RA studiju programmās būs 385 valsts finansētas budžeta vietas.

Rēzeknes Augstskolas diplomu pielikumiem ir piešķirta Eiropas Komisijas atzinības zīme.

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto no Rēzeknes Augstskolas arhīva


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv