English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
28.03.2012
Rēzeknes pilsētas jauno Erudītu konkurss ir noslēdzies

Rēzeknes pilsētas jauno Erudītu konkurss ir noslēdzies

Sākot ar 2011. gada nogali līdz pat 2012.gada martam, pilsētas erudītākie jaunieši gandrīz pusgadu sacentās savā starpā par pilsētas erudītākās komandas titulu. Vidusskolēnu konkursa “Rēzeknes pilsētas Erudīts – 2012” 5 spēles rīkoja Rēzeknes pilsētas domes Izglītības pārvalde, jautājumi tika gatavoti sadarbībā ar Rēzeknes Augstskolu. Konkursa tēma bija „Latgalieša CV – no senlaikiem līdz 21. gadsimtam”. Ļoti priecē tas, ka spēlēs šogad piedalījās rekordliels komandu skaits – kopskaitā 13. Tās bija komandas no Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošām mācību iestādēm - Rēzeknes 1.,2.,3.,4.,5.,6., vakara, Katoļu vsk., Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas, Rēzeknes Valsts ģimnāzijas un no profesionālajām vidusskolām – Austrumlatgales profesionālās vidusskolas, Rēzeknes J.Ivanova mūzikas vidusskolas, kā arī Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskolas komanda, kas šajā konkursā piedalījās pirmo reizi.  

Jaunieši atzīst, ka informācijas pieejamība par konkursa tēmām ir laba, bet ir vajadzīgs liels laika un enerģijas ieguldījums, lai plašo jautājumu loku aptvertu un informāciju iegaumētu. Taču ne velti šis konkurss saucas „Erudīts”, tāpēc komandām, atbildot uz āķīgiem jautājumiem, palīdzēja ne tikai zināšanas par konkrēto jomu, bet arī veiksme un erudīcija. Muzikālās un liriskās pauzes katrā spēlē – dziesmas ar instrumentālo pavadījumu noderēja kā laba atslodze saspringtajai domāšanai.

Katras konkursa kārtas rezultāti tika summēti, apkopojot visu spēļu rezultātus. Konkursa cīņā 1.vietu ieguva un uzvarēja Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas komanda (112 punkti), līderos turējās un ar nelielu punktu starpību 2. vietu ieguva Rēzeknes 5. vidusskolas komanda (100,5 punkti) un 3.vietu Rēzeknes Valsts ģimnāzijas komanda (92 punkti). Uzvarētājkomandas piedalīsies konkursa sadraudzības spēlē ar 3 Rēzeknes novada uzvarētājkomandām šī gada 17. aprīlī Rēzeknes pilsētas domes telpās, plkst.13.00.

Katru konkursa kārtu ar veicināšanas balvām atbalstīja Rēzeknes Augstskola un AS SEB bankas Rāznas filiāle. Konkursam noslēdzoties, dalībnieki saņēma gan diplomus un atzinības rakstus, gan piemiņas balvas no Rēzeknes pilsētas domes Izglītības pārvaldes un atbalstītājiem. Bet vislielākās ovācijas izpelnījās paziņojums, ka 1.,2.,3. vietas uzvarētājkomandu  dalībniekiem tiek dāvināts brauciens uz Rīgu, kas notiks 25.04.2012. un kura ietvaros jaunieši apmeklēs Latvijas Republikas Saeimu un, atbilstoši konkursa tematikai, izrādi Nacionālajā teātrī „Latgola.lv”.

Aicinot jauniešus piedalīties konkursā „Rēzeknes pilsētas Erudīts 2012”, mēs ceram, ka  jaunieši, neatkarīgi – latvieši, krievi, poļi, visu citu tautību jaunieši  ar šī neformālās izglītības pasākuma palīdzību vairāk iepazina savu – Latgales novadu, tā personības, vēsturi, kultūru, literatūru, izglītību, ekonomiku, politiku, jo kā ir teikusi valodniece L.Leikuma -  nevar mīlēt to, ko tu nepazīsti.

Paldies pedagogiem, kuri piedalījās jauniešu sagatavošanā konkursam. Pateicamies par atsaucību Rēzeknes pilsētas domei un V.Tokarevam konkursa telpu sagatavošanā, īpašs paldies Izglītības pārvaldes speciālistēm E.Čepulei, S.Ciulei, L.Dukaļskai, Jauniešu atvērtā centra „JACis” darbiniecēm V.Grišinai, J. Moisejevai par dalību konkursa organizēšanā. Priecājamies par veiksmīgo sadarbību ar Rēzeknes Augstskolu un AS SEB bankas Rāznas filiāli.

Aicinu jauniešus būt aktīviem un darboties kā brīvprātīgajiem arī citos neformālās izglītības pasākumos, jo iegūtā pieredze līdzinās mācību un darba praksei.

 

Sagatavoja,

Iveta Balčūne

Rēzeknes pilsētas domes Izglītības pārvaldes

jaunatnes lietu speciāliste

64605855

(Pielikumā fotogrāfijas – uzvarētājkomanda  - Rēzeknes valsts poļu ģimnāzija un visas komandas kopā, autore J.Moisejeva)


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv