English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
29.03.2012
Rēzeknes Augstskola saņem Erasmus 25.gadadienai veltītu torti

Rēzeknes Augstskola saņem Erasmus 25.gadadienai veltītu torti

27. martā Rēzeknes Augstskola par godu populārākajai studentu apmaiņas programma Erasmus 25.gada dienai saņēma svētku torti. Šajā dienā Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) uz dažādām Latvijas augstākās izglītības iestādēm nosūtīja svētku tortes, tādējādi izsakot pateicību par ieguldīto darbu, uzņēmību un iniciatīvu Erasmus programmas īstenošanā un popularizēšanā Erasmus programmas koordinatoriem.

Saņemot sūtījumu, Rēzeknes Augstskolas rektors asoc. prof. Edmunds Teirumnieks norādīja: „Rēzeknes Augstskolā Erasmus mobilitātes un sadarbības programma ir viena no svarīgākajām un aktīvākajām sadarbības formām, kura sevī ietver gan studentu studijas un prakses iespējas, gan vispārējā personāla un mācībspēku pieredzes apmaiņas braucienus. Ik gadu vidēji 100 darbinieki un 120 studenti dodas gūt papildus zināšanas uz dažādām valstīm, studentiem ir iespēja arī iziet praksi. Populārākās sadarbības valstis ir Vācija, Polija, Lietuva, Turcija, Bulgārija, savukārt daudzi RA studenti-praktikanti iecienījuši Grieķiju. Šīs programmas ietvaros katru gadu uz Rēzekni mēro ceļu arī jaunieši no citām valstīm. Arī pašlaik augstskolā ir vairāk kā 20 cittautieši, kuri attiecīgi pusgadu vai gadu studēs Rēzeknes Augstskolā. Viennozīmīgi starptautiskie sakari ir ļoti būtisks aspekts augstskolas attīstībai un nākotnes perspektīvām. Vislielāko darbu Erasmus programmā ir ieguldījuši Ārējo sakaru daļas darbinieki, pateicoties viņu augstajam kompetences līmenim, ieguldītajam darbam un iniciatīvai, Rēzeknes Augstskola atrodas līderpozīcijās starp Latvijas augstskolām, kuras iedalās šajā programmā”.

Katru pavasari augstskolā tiek rīkota Erasmus diena, šogad RA Erasmus diena notiks 11. aprīlī, kuras laikā programmas dalībnieki sniegs informāciju par savu pieredzi Erasmus apmaiņā, ārzemju studenti prezentēs savu augstskolu, savu valsti un savas tautas kultūru, kulinārās tradīcijās, kas dos Erasmus apmaiņas kandidātiem iespēju iegūt autentisku informāciju par studijām un praksi ārzemēs gan no saviem studiju biedriem, gan no ārzemju studentiem. Erasmus dienā arī RA pasniedzēji dalās savā Erasmus mobilitāšu pieredzē, tādā veidā motivējot studentus un kolēģus līdzdalībai Erasmus apmaiņā. 

Jāpiebilst, ka pagājušajā nedēļā Erasmus programmas ietvaros studijas Rēzeknes Augstskolas Inženieru fakultātē (studiju programmā „Vides inženieris”) uzsāka trīs studenti no Lietuvas, savukārt studiju programmā „Programmēšanas inženieris” ārzemju studenti tiks sagaidīti aprīļa sākumā. 

Ekonomikas un vadības fakultātē no 16. līdz 20. aprīlim notiks Starptautiskā nedēļa, uz kuru ir pieteikušies un atbrauks vairāki pasniedzēji no RA Erasmus sadarbības augstskolām un universitātēm, vislielākā delegācija tiek gaidīta no Utenas kolēģijas Lietuvā, būs arī citu valstu pārstāvji.

Rēzeknes Augstskola Erasmus programmā darbojas jau no 1999./2000. studiju  gada.

 

Uzziņai:

 Pasaulē sekmīgākā studentu apmaiņas programma Erasmus šogad svin savu 25. gadskārtu. Kopš programmas Erasmus izveides 1987. gadā gandrīz trīs miljoni studentu ir izmantojuši studiju iespējas vai stažēšanos ārzemēs. Programma nosaukta dāņu filozofa, teologa un humānista Roterdamas Erasma vārdā (1465-1536).

 

Erasmus Latvijā darbojas kopš 1999./2000. mācību gada. Programmu Latvijā administrē VIAA. Kopumā programmas iespējas ir izmantojuši 9523 Latvijas studenti, savukārt uz Latviju Erasmus programmas ietvaros devušies jau 3040 ārvalstu studentu. 2012.gadā visā Eiropā svinēs Erasmus programmas 25.gadadienu. To plānots atzīmēt gan ar starptautiskiem pasākumiem visu dalībvalstu mērogā, gan arī atsevišķi katrā no Mūžizglītības programmas dalībvalstīm, tai skaitā Latvijā.

         Paralēli dažādiem informatīvajiem pasākumiem – debašu turnīriem, konferencei, informatīvajiem stendiem – Latvijā plānotas arī dažādas interaktīvas un atraktīvas aktivitātes, piemēram, sacensības jaunajiem studentiem, foto un video konkursi Erasmus programmas dalībniekiem, aktivitātes sociālajos medijos kā arī citi pasākumi.

 

ERASMUS 25 plakāts

 


                                          RA Sabiedrisko attiecību nodaļa
M.Justa foto

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv