English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
03.04.2012
RA apmeklē Pleskavas Valsts universitātes docents Igors Savrajevs

RA apmeklē Pleskavas Valsts universitātes docents Igors Savrajevs

Pavasarī Rēzeknes Augstskolu (RA) darba vizītē apmeklēja Pleskavas Valsts universitātes Elektriskās piedziņas un automātikas katedras docents, tehnisko zinātņu kandidāts, darba ar ārzemju studentiem nodaļas vadītājs Igors Savrajevs un nolasīja 24 stundu lekciju kursu elektriskajā piedziņā RA Mehatronikas programmas studentiem.

I.Savrajevs, viņa kolēģi un aspiranti specializējas elektrotehnikas, elektrisko mašīnu un elektriskās piedziņas pētījumu jomā, viņiem ir unikālas iestrādnes šajā inženierzinātņu virzienā, piemēram, elektriskās enerģijas tiešā ražošanā no siltuma, principiālu jaunu elektrisko dzinēju izstrādē, kuriem rotors tiek fiksēts nevis gultņos, bet gan ar elektromagnētiskā lauka palīdzību. Pleskavā elektriskajā piedziņā ir izveidotas arī labas laboratorijas ar aprīkojumu, kāda nav RA. Tas rada mūsos interesi par kopīgu zinātnisko pētījumu veikšanu un iespēju mūsu studentiem izstrādāt laboratorijas darbus Pleskavā.

Toties pie mums Rēzeknē ir laboratorijas un aprīkojums, kāda nav Pleskavā. Uz šo brīdi RA laboratoriju bāze mehatronikas inženieru sagatavošanā ir labākā Latvijā. Mūsu studenti apgūst to, kas ir nepieciešams modernai ražošanai, – CNC darbgaldu programmēšanu un iestatīšanu; PLC, frekvenču pārveidotāju, mikroprocesoru un robotu programmēšanu; CAD/CAM, metāla un plastmasu apstrādes tehnoloģijas; mehāniku, elektrotehniku, elektroniku, spēka elektroniku, elektrisko, hidraulisko un pneimatisko piedziņu, robotu tehniku, datorvadības sistēmas, ražošanas un pakalpojumu organizēšanu u.c.

Mums ir iestrādnes un modernas iekārtas materiālu mehānisko, ķīmisko un fizikālo īpašību pētījumu jomā. Ar to visu mēs esam interesanti arī Pleskavas kolēģiem. Viņu studenti labprāt vēlas apmeklēt Rēzekni un iziet praktiskas apmācības mūsu laboratorijās.

 I. Savrajeva vizītes laikā ir panākta vienošanās par Rēzeknes un Pleskavas studentu grupu apmaiņu braucieniem šī gada aprīlī un maijā. Vizīšu laikā, kas ilgs 1 nedēļu, studenti pildīs laboratorijas un praktiskos darbus abu augstskolu laboratorijās; ir paredzētas arī ekskursijas, kurās varēs iepazīties ar kaimiņvalstu vēsturi un kultūru. Ir sākts darbs pie kopīgas maģistra studiju programmas izveides mehatronikā.

Uzskatu, ka mēs esam līdzvērtīgi partneri, kuri var veiksmīgi attīstīt sadarbību studiju un zinātnisko pētījumu jomā. Tas ir ne tikai abpusēji izdevīgi, bet palīdz arī iepazīt un labāk izprast vienam otru, noņemt politisko spriedzi un gala rezultātā sekmēt labas partnerattiecības starp Latviju un Krieviju.

RA asoc.prof. Andris Martinovs

Foto: Docenta Igora Savrajeva lekcija elektriskajā piedziņā


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv