English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
03.04.2012
Rēzeknes Augstskolas studentu sniegums pilsētai Lieldienās

Rēzeknes Augstskolas studentu sniegums pilsētai Lieldienās

Sabiedrības radoši domājošu indivīdu sadarbības ietvaros veidojas loks starp dizaina ideju un tās realizāciju, lai rezultātā celtu iedzīvotāju estētisko dzīves kvalitāti. Mūsdienu sabiedrībā dzīve nav iedomājama bez mākslinieciski noformētas apkārtējās vides, īpaši valsts un gadskārtu svētkos.

Šāds radošas sadarbības pozitīvais piemērs jau kārtējo reizi nodots pilsētas iedzīvotāju vērtējumam. Rēzeknes pilsētas domes un Rēzeknes Augstskolas (RA) sadarbības ietvaros Lieldienās rēzeknieši varēs novērtēt Izglītības un dizaina fakultātes otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas „Interjera dizains” 3. kursa studentu veikumu.

Šogad Lieldienu noformējumā izmantotas vējdzirnavas, tās simbolizē pārmaiņas un likteņa ritējumu, vēsta par pavasara atnākšanu, dabas atmodu un parāda gadalaiku nemainīgo plūsmu, uzskata idejas autore Velga Viļuma. Pavasara noskaņu pilsētā palīdzēs radīt arī košie Mārītes Elksnes plakāti, kuru iedvesmas avots smelts latviešu etnogrāfijā, adītu cimdu rakstos.

Ar skatu nākotnē var cerēt, ka dizaineri, kuri izprot iepriekšējo gadsimtu mantojuma lomu, mūsdienu apkārtējās vides, dizaina tehnoloģiju un mākslas sintēzes veidošanas principus, ir un būs pieprasīti darba tirgū.

Sadarbība stimulē personību sevi realizēt dizaina jomā jaunā, oriģinālā veidā, attīsta māksliniecisko pieredzi, ļauj pilnveidot sevi profesionālu radošu uzdevumu veikšanā, sekojot līdzi aktualitātēm dizainā un mākslā. Pilsētas noformējumi, to ideju izstrāde ir viens no radošumu veicinošiem, uz sadarbību vērstiem pasākumiem, kas palīdz realizēt daudzveidīgas sadarbības iespējas starp docētājiem un studentiem, sadarbības partneriem, kā arī veicina estētiskās gaumes veidošanos pilsētas iedzīvotāju vidū.

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv