English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
18.04.2012
Aizvadīta Vācu valodas diena

Aizvadīta Vācu valodas diena

16. aprīlī Rēzeknes pilsētā noritēja Vācu valodas diena. Rēzeknes Augstskolā (RA) tā sākās ar Vācijas vēstniecības pirmās sekretāres Vibkes Brahes (Wiebke Brahe) un Mēklenburgas-Priekšpomerānijas Augstskolu kontaktbiroja vadītājas Diānas Vaivodes tikšanos ar augstskolas administrācijas pārstāvjiem. Sarunas laikā tika akcentēta sadarbība starp Vācijas augstskolām un Rēzeknes Augstskolu, uzsvērti ieguvumi un trūkumi. Pie trūkumiem kā būtiskākais tika minētas studentu nepietiekamās vācu valods zināšanas, lai pilnvērtīgi studētu Vācija. Viesi rosināja izmantot papildus valodas apguves aktivitātes gan studentiem, gan augstskolas mācībspēkiem.

Rēzeknes Augstskolā studējošie šajā dienā izmantoja iespēju, lai iegūtu informāciju par Akadēmiskās apmaiņas dienestu DAAD, tā piedāvātajām programmām studijām Vācijā.

          Daudzi rēzeknieši, tostarp arī augstskolas pārstāvji, piedalījās vācu mākslinieka Norberta Folbergera gleznu un skulptūru izstādes atklāšanā pilsētas Kultūras namā.

          Vācu valodas dienas ietvaros Rēzeknes Augstskolu apmeklēja Austrijas Republikas vēstnieks Latvijā Dr.Štefans Pēringers (Dr.St.Pehringer). Vēstnieks lasīja lekciju „Austrija Eiropas Savienībā un Austrijas izaicinājumi.” Uzstāšanās laikā Š.Pēringers vairakkārt minēja ka Latvijas nākotne ir izglītoti jaunieši, kā arī aicināja izmantot iespējas iziet praksi un izmantot studiju laiku, studējot Austrijā.

Savukārt vakara stundā augstskolas mācībspēki un studenti izmantoja iespēju noskatīties filmu  „Pianomania”.

          Pasākumu Rēzeknē rīkoja Austrijas un Vācijas vēstniecības Rīgā sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā, Vācijas skolu sistēmas ārvalstīs centru, Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienestu DAAD, Rēzeknes Augstskolu un Rēzeknes vispārizglītojošām skolām un citiem partneriem.

            Rēzeknes Augstskola sadarbojas ar vairākām augstākās izglītības iestādēm Vācijā, piedāvājot gan apmaiņas studiju programmas, gan prakses iespējas. Regulāri Rēzeknes Augstskolu apmeklē arī dažādu jomu pārstāvji, kuri vada lekciju kursus un praktiskās nodarbības studējošajiem inženierzinātņu virzienā. Šogad aprit 15 gadi kopā Rēzeknes Augstskolai noslēgts sadarbības līgums ar Jādes augstskolu (Vilhelmshāfene) Vācijā.

 

 RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv