English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
13.04.2012
Rēzeknes Augstskolas studenti pārstāvēs Latgales reģionu Jauniešu Saeimā

Rēzeknes Augstskolas studenti pārstāvēs Latgales reģionu Jauniešu Saeimā

27. aprīlī Saeimas namā pulcēsies simts jaunieši no visiem Latvijas reģioniem, lai caur personīgo pieredzi iepazītu likumdevēja darbu un no parlamenta tribīnes aizstāvētu savas idejas.

100 Jauniešu Saeimas deputāti izvēlēti publiskā balsojumā, kandidātiem sacenšoties par vēlētāju atbalstu savām idejām, kā veicināt Latvijas izaugsmi.

No Latgales vēlēšanu apgabala ievēlētajiem 15 jauniešiem trīs ir Rēzeknes Augstskolas studenti: Rolands Keišs (Baltinavas novads, studē Ekonomikas un vadības fakultātē), Raitis Bulatovs (Rēzeknes novads, studē Inženieru fakultātē) un Edgars Provejs (Rēzeknes novads, studē Ekonomikas un vadības fakultātē). Visi ir augstskolas pirmā kursa studenti.

Rīta cēlienā Jauniešu Saeimas deputāti sanāks uz pirmo sēdi Saeimas sēžu zālē, lai apstiprinātu mandātus un komisiju sastāvu. Sēdi vadīs Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, bet vietas Saeimas Prezidijā ieņems četri jaunieši, kuru idejas vēlēšanās ieguvušas vislielāko balsu skaitu.

No Jauniešu Saeimas deputātu iesniegtajām idejām tapuši četru deklarāciju projekti, pie kuru pilnveidošanas jaunieši 27. aprīlī strādās komisijās un Jauniešu Saeimas sēdē.

Pēc darba komisijās notiks otrā Jauniešu Saeimas sēde, kurā jaunieši debatēs par komisiju sagatavotajiem priekšlikumiem deklarāciju pilnveidošanai.

Pasākuma ietvaros plānots nodibināt arī Jauniešu Saeimas deputātu grupu sadarbībai ar ASV – tajā strādās jaunieši, kuri piedalījās eseju konkursā. Viņi 2.maijā apmeklēs ASV vēstniecību.

Jauniešu Saeimas noslēguma pasākumā aktīvākie un politiski spēcīgākie Jauniešu Saeimas deputāti iegūs „Nākotnes politiķa” titulu.

Sīkāka informācija par Jauniešu Saeimu un tajā ievēlētajiem deputātiem pieejama interneta mājas lapā www.jauniesusaeima.lv.

 

Sabiedrisko attiecību nodaļa

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv