English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
07.05.2012
Jauni sadarbības līgumi Rēzeknes Augstskolā

Jauni sadarbības līgumi Rēzeknes Augstskolā

27. aprīlī Rēzeknes Augstskolā (RA) tika parakstīti sadarbības līgumi ar Latvijas Rakstnieku Savienību (priekšsēdētājs Jānis Jurkāns), Latvijas literatūras centru (vadītājs Jānis Oga) un Samāriešu fondu (valdes priekšsēdētājs Ainārs Kasparāns). Tie paredz sekmēt informācijas apmaiņu, kopīgu zinātnisku izdevumu veidošanu un izdošanu, projektu izstrādi, literatūras popularizēšanu, kā arī zinātniski praktisku konferenču, meistarklašu, semināru, diskusiju rīkošanu par humanitārās jomas aktualitātēm. Kopīga iniciatīva, ko iecerēts turpināt ik gadu, ir starptautiskā konference „Autors. Teksts. Laikmets”.

            Šajā dienā RA noritēja pirmā starptautiskā konference „Autors. Teksts. Laikmets.”, kas veltīta literatūras zinātnieka Vitolda Valeiņa 90 gadu atcerei. Augstskolā viesojās līguma parakstītājorganizācijas, uzstājās literatūras pētnieki no Krievijas, kā arī no dažādām Latvijas augstākās izglītības iestādēm. Konferencē tika risināti literatūrteorētiski jautājumi un piedāvāts jaunākās literatūras pārskats par iepriekšējo gadu. Konference tapusi, pateicoties RA Reģionālistikas zinātniskā institūta pētnieces Sandras Ratnieces iniciatīvai, sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību, Literatūras centru, Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldi un Latvijas Samariešu fondu.

Konferences atklāšanā RA rektors Edmunds Teirumieks sveica klātesošos, norādot, ka pēdējos gados augstskolā īpaša loma tiek veltīta zinātniskajam un pētnieciskajam darbam, kā arī atzina: „Esam gandarīti, ka šī konference notiek tieši mūsu augstskolā, ir ļoti svarīgi, ka pētnieku uzmanība tiek veltīta jaunākās literatūras apskatam.” Jāatzīst, ka tā patiešām ir RA veiksme, ka jaunākās literatūras izvērtējums un literatūrteorijas jautājumu debates tagad katru gadu tiks aktualizētas tieši Latgalē. Tā ir iespēja skolu pedagogiem, muzeju, bibliotēku darbiniekiem būt informētiem par norisēm Latvijas grāmatu tirgū, tendencēm jaunākajā literatūrā. Tas vismaz daļēji kompensētu literatūrteorijas un literatūrkritikas jautājumiem veltītu regulāru izdevumu trūkumu, ļautu sekot jaunākajām tendencēm un piedāvāt skolu, augstskolu programmās inovatīvu skatījumu uz literāru tekstu un līdztekus tam – uz personībai svarīgu vērtību, pasaulsuztveres maiņu kā lokālajā, tā globālajā līmenī. Rēzeknes domes Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings uzsvēra, ka informācijas tehnoloģijas laikmetā grāmatu lasīšana jāsaglabā kā vērtība un jāveicina. Viņš norādīja, ka RA ar šāda veida aktivitātēm sekmē arī pedagogu izglītošanos.

Samāriešu fonda valdes priekšsēdētājs Ainārs Kasparāns atzina, ka fonds arī nākamajā gadā atbalstīs konferences norisi Rēzeknē, savukārt tās organizatori minēja, ka nākotnē Rēzeknē varētu notikt arī ikgadējā Literatūras gada balvas pasniegšanas ceremonija.

Konferences noslēgumā bija iespēja noskatīties RA teātra „ĶerRA” izrādi „Kas paliks pēc mums?” (pamatā RA absolventes I. Ratinīkas dzeja, režisore O. Senkāne), kura Latvijas augstskolu studentu teātru festivālā šogad ieguva Gada izrādes titulu.

 

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv