English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
08.05.2012
„Augstskolas Cīnītāja” – Laura Cipruse, „Dzelzs Vīrs” – Ilmārs Trops

„Augstskolas Cīnītāja” – Laura Cipruse,  „Dzelzs Vīrs” – Ilmārs Trops

24. aprīlī Rēzeknes Augstskolas (RA) Sporta namā notika tradicionālā augstskolas Sporta diena, kuras ietvaros studentiem bija iespēja piedalīties arī izturības skrējienā. Šajā disciplīnā titulu „Augstskolas Cīnītāja” ieguva Inženieru fakultātes studiju programmas „Vides inženieris” 2.kursa studente Laura Cipruse, savukārt titulu „Dzelzs Vīrs” izcīnīja Inženieru fakultātes studiju programmas „Vides inženieris” 1.kursa students Ilmārs Trops.

 

Pastāsti par šo izturības skrējienu, kurā piedalījies, – cik grūts vai tieši otrādi viegls Tev tas šķita!

Laura Cipruse: – Izturības skrējienā biju domājusi piedalīties jau labu laiku iepriekš, jo skriešana man vienmēr ir patikusi. Arī brīvajā laikā mēdzu noskriet kādu gabaliņu savam priekam un labsajūtai. Runājot par izturības skrējienu, šogad tas likās mazliet vieglāks nekā pagājušajā gadā. Varbūt tam jāpateicas gadiem krātai pieredzei.

Ilmārs Trops: – Izturības skrējiens jau ir kā augstskolas sporta dienas tradīcija. Man tas šķita saistošs un interesants, jo varēja mēroties spēkiem ar citiem. Skrējiens nav no vieglākajiem, jo tiešām pārbauda tavas izturības robežas. Pats negaidīju, ka šogad uzvarēšu, skrējienā piedalījos vienkārši intereses pēc, lai redzētu, cik tālu tikšu.

 

Vai sports Tavā dzīvē ieņem nozīmīgu lomu?

Laura: – Es sevi nemaz nevarētu iedomāties bez sportiskām aktivitātēm. Kā jau minēju, ikdienā man labpatīk doties garos skrējienos, it īpaši patīkami tas ir siltos pavasara/vasaras vakaros. Vienmēr sirdij tuvs man ir bijis arī volejbols.

Ilmārs: – Sports manā ikdienā ieņem milzīgu lomu. Bez sporta neesmu iedomājams ES. Jau kopš agras bērnības esmu ķerts uz visādām sportiskām aktivitātēm, un ir darīts pilnīgi viss. To sakot, es tā arī domāju, jo esmu piedalījies visdažādākajās sacensībās, sākot no vieglatlētikas un komandas sporta veidiem un beidzot ar galda tenisu un pat dambreti. Tomēr sirdij vistuvāk vienmēr būs basketbols un vasaras sezonā – pludmales volejbols. Arī Rēzeknes Augstskolā jau esmu paspējis piedalīties dažādās sacensībās – volejbolā, futbolā, basketbolā, florbolā. Vienā vārdā sakot, – bez sporta nevar!

 

Kas vēl Tevi piesaista vai iedvesmo?

Laura: – Tautas dejas ir tas, kas atraisa manu ķermeni un atbrīvo domas. Kā arī slodze nenāk par ļaunu, gluži otrādi, dejas attīsta gan fizisko izturību, gan grāciju un lokanību. Faktiski dejošanu arī varētu pieskaitīt pie sava veida sportiskām aktivitātēm. Tautas deju kopā „Dziga” es dejoju jau otro gadu. „Dziga” mani ir savaldzinājusi ar augsto prasmju līmeni, izciliem vadītājiem un, protams, draudzīgo kolektīvu.

Ilmārs: – Mani aizrauj viss aktīvais. Man vienmēr ir jābūt kustībā, ir gandrīz nereāli nosēdēt mierā, patīk ekstrēmas lietas. Ja kāds man piedāvās darīt ko traku, atteikumu viņš nesagaidīs. Kā jau visiem, arī man patīk pozitīvas emocijas. Ir jāsmaida citiem, lai tev var atdarīt ar to pašu. Vienkārši ir jāķer katrs moments!

 

Tavs novēlējums RA studentiem, kuri šajā gadā šaubījās un nepiedalījās RA Sporta dienā!

Laura: – Uzskatu, ka sports ir vitāli nepieciešams katram. Manuprāt, vienīgais, kas attur cilvēkus no sportošanas, ir tas, ka tie vēl nav atraduši vai nemaz nevēlas meklēt sev pieņemamu sporta veidu, kurā varētu izpausties. Varbūt tieši tādēļ ir vērts doties uz RA Sporta dienu nākamgad, lai noskaidrotu, kurš sporta veids ir piemērotākais!

Ilmārs: – Studentiem ir jāsaprot, ka sports nav kas tāds, no kā būtu jāizvairās. Ja nepieejat tam ar pilnu atdevi un nākat vien, lai uzvarētu, var taču to visu darīt prieka pēc, – lai satiktu cilvēkus un iegūtu milzum daudz pozitīvu emociju, jo RA Sporta diena tiešām ir lielisks pasākums, lai aizmirstos un izbaudītu sacensību garšu. Tāpēc, ja šogad paliki sēžot malā, nākamgad nešaubies un noteikti nāc piedalīties!

 


Inga Kaļva,

SAN informācijas speciāliste


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv