English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
15.05.2012
Studentu un jauno pētnieku zinātniski praktiskā konference „Izaicinājumu un iespēju laiks: problēmas, risinājumi, perspektīvas”

Studentu un jauno pētnieku zinātniski praktiskā konference „Izaicinājumu un iespēju laiks: problēmas, risinājumi, perspektīvas”

No šī gada 17. līdz 19. maijam Rēzeknē norisināsies vērienīgs zinātniskais pasākums – II studentu un jauno pētnieku zinātniski praktiskā konference „Izaicinājumu un iespēju laiks: problēmas, risinājumi, perspektīvas”. Tajā piedalīsies 133 dalībnieki, viņu vidū arī pārstāvji no citām valstīm - Lietuvas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Gruzijas, Armēnijas, Kazahstānas. Viskuplāk pārstāvētā ārvalsts būs Krievija, dalību no šīs valsts pieteikuši 27 studenti un jaunie zinātnieki.

Latviešu, krievu un angļu valodā konferences dalībnieki uzstāsies ar saviem referātiem vai stenda ziņojumiem par dažādām tēmām un jautājumiem uzņēmējdarbībā (mārketings, tūrisma bizness, sabiedriskās attiecības), tiesību zinātnēs, psiholoģijā, pedagoģijā, kulturoloģijā, vēsturē, filoloģijā, mākslā un dizainā, inženierzinātnēs, informāciju tehnoloģijās, par ekoloģijas un vides zinātnes jautājumiem. Konferencei iesniegtie referāti piedalīsies konkursā un tiks publicēti rakstu krājumā. Konferencē visplašākais jautājumu loks tiks skatīts uzņēmējdarbībā un tiesību zinātnēs, jo katrā no tām pieteikušies vairāk nekā 30 dalībnieki.

Studentu un jauno pētnieku zinātniski praktiskās konferences mērķis ir veicināt zinātniski pētniecisko darbu ar praktisku ievirzi, kā arī sniegt iespēju popularizēt savus pētījumus starpvalstu mērogā.

Šāda veida konferences dod iespēju paplašināt starpaugstskolu un starptautiskās sadarbības iespējas, veido jaunus kontaktus, sniedz jaunas, plašākas zināšanas daudzās tautsaimniecības jomās. Šo konferenci iecienījuši ne vien pamatstudiju programmu studenti, bet arī doktora studiju programmās studējošie, kā arī jaunie doktori. Tādējādi zinātniskais līmenis ir augstāks.

17.maijā plkst.11:00  Rēzeknes pilsētas domes konferenču zālē (Atbrīvošanas alejā 93, 2.stāvs) notiks plenārsēde. Konferences atklāšanā piedalīsies izglītības iestāžu vadītāji, pilsētas domes pārstāvji, zinātnieki, aicināti masu mediju pārstāvji un arī citi interesenti. Konferencē darbosies trīs meistarklases, kurās varēs apgūt auduma apdrukās paņēmienus, izmantojot daudzveidīgas tehnikas un tekstilkrāsas, uzzināt veiksmīga mārketinga instrumentu izmantošanas paņēmienus.

Konferences organizatori norāda, ka šī konference ir ne tikai starptautiska un tiek rīkota starpaugstskolu līmenī, bet tā ir arī starpdisciplināra. Daudzos pētījumos tiks aktualizētas būtiskas tēmas, kas skar Latgales un visas Latvijas izaugsmes perspektīvas.

Konferenci rīko Baltijas Starptautiskā akadēmija, Rēzeknes Augstskola un Latgales Mākslas akadēmijas Latgales filiāle. Tās aizsākumi meklējami pirms četriem gadiem, kad Baltijas Starptautiskās akadēmijas un Rēzeknes Augstskolas vadība uzsāka dialogu par kopīgu studentu konferenci. Pērn Rēzeknē noritēja pirmā šāda veida konference, kurā piedalījās 106 dalībnieki no 6 valstīm.

Paldies konferences norises atbalstītājiem - Baltijas Psiholoģijas un Menedžmenta augstskolai, Rēzeknes pilsētas domei, Latgales Kultūrvēstures muzejam, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolai, AS DNB BANKAS Rēzeknes filiālei, Swedbank, SIA „Alba – Ltd”, SIA „Vecā maiznīca”.

Konferences orgkomitejas pārstāvji

Konferences norises kārtība

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv