English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
15.05.2012
„Mākslas rits” sevī „ieritināja“ arī Rēzeknes Augstskolas studentus

„Mākslas rits” sevī „ieritināja“ arī Rēzeknes Augstskolas studentus

          10. maijā Rēzeknē norisinājās Mākslas dienas, kurās piedalījās Rēzeknes Augstskolas (RA) Izglītības un dizaina fakultātes studenti un docētāji. Sevišķi atraktīvs darbs izvērtās radošajās darbnīcās.

           Pavasara uztura meistarklasi sagatavoja RA 1.kursa topošie mājturības skolotāji studiju kursa „Uzturzinību mācīšanas metodika“ ietvaros. Pētot, ieklausoties, pagaršojot, pamazām caur šaubām un neticību studentes ar docētāju Nelliju Kivkucāni radīja receptes un to pasniegšanas veidu. Lai izmantotu un popularizētu tās pavasara bagātības, ko daba mums dāvā– nātres, gārsa, pienenes, lakši, liepu lapas, skābenes, gaiļbikšu lapiņas pārtapa veselīgā maltītē. Jebkurš Mākslas dienu apmeklētājs varēja pārliecināties par brīnišķīgo garšu šajā radošajā, vitamīniem bagātajā uztura meistarklasē.

          Savukārt docētājas Diānas Apeles rosināti Mākslas dienu darbnīcās darbojās 1., 3. un 4.kursa Interjera dizaina programmas studenti.

          1.kurss vieksmīgi novadīja Rituālo pirtsslotu izgatavošanas darbnīcu, kas izraisīja lielu interesi no dalībnieku puses. Pasākuma apmeklētāji ne tikai izgatavoja savu pirts slotu, bet arī interesējās par pirts lomu cilvēka veselības uzturēšanā.  1.kurss pārliecinoši spēja orientēt apmeklētājus uz veselīgu dzīvesveidu caur latviskās pirts viedajām zināšanām. Informēja dalībniekus par pirti kā sabiedrības atveseļotāju, stāstīja par tautas tradīciju izkopšanu caur pirti, jo pirts latviešu sētā tikusi uzskatīta par sava veida svētnīcu. Tāpēc būtu vēlams, kā uzskata nākamie vides iekārtotāji, tālāk izplatīt šo pareizas un veselīgas pirtī iešanas tradīciju.

         3.kurss Mākslas dienās piedāvāja apmeklētājiem mazliet ieskatīties nākotnē. Viņi ļoti atraktīvi darbojās Viedo zīlnieču darbnīcā –zīlēja, būrās, pesteļoja, ieskatījās nākotnes likteņa zīmēs, vārdoja, piesolīja laimi, deva iemalkot mīlas dziru u.c.

         Ar spilgtu individualitāti un atraktivitāti mākslinieciskajās izdarībās radošajās darbnīcās, Mākslas dienu gājiena laikā un modes skatēs ar meistarīgi veidoto tērpu kolekciju „Spoki“ parādīja sevi programmas „Interjera dizains“ diplomandi. Viņi ļoti patiesi iejutās gariņu lomā, par ko liecināja ne tikai viņu ekspresīvās izdarības, bet arī līdz niancēm spilgti noslīpēts vizuālais tēls. 4.kurss organizēja gariņu darbnīcu, kuru īpaši bija iemīļojuši paši mazākie Mākslas dienu dalībnieki un viennozīmīgi arī iekaroja pieaugušo skatītāju simpātijas.

         Ar mērķi piedalīties Mākslas dienās Rēzeknē viesojās RA Izglītības un dizaina fakultātes Dizaina un amatniecības katedras sadarbības partneri un draugi no Utenas koledžas (Lietuva) Biznesa un tehnoloģiju fakultātes Apģērbu dizaina un tehnoloģiju studiju programmas. Dalībai Mākslas dienās docētājas Jolanta Baniene un Aureole Maračinskiene un viņu studenti pieteica vairākas studentu darinātas tērpu kolekcijas. Kolekcija „Etno ritms“ (dizainere: Edita Kušleikiene) ar Lietuvas lina izsmalcināto skaistumu un austiem rakstiem, kas vēstī mums par mūsu senču vienkāršību, skaidrību, bet dziļo pasaules redzējumu. Kolekcija „Pusceļā“ (dizainere: Kristina Astrauskyte) kolekcija attēlo it kā logus, caur kuriem var redzēt pagātni, tagadni un nākotni. Kolekcija „Noslēpumainā sieviete“ (dizainere: Edita Kušleikiene) kolekcijas galvenā doma – atskats retro tērpa un noskaņu burvībā.

         Arī RA Izglītības un dizaina fakultātes Mājturības un biznesa ekonomisko pamatu skolotāja un Interjera dizaina  studiju programmu studentes  docētājas Silvijas Mežinskas vadībā rādīja savu veikumu. Kolekcija “Prāta rāmis“ (dizaineres: Aļona Seļivanova un Diāna Opincāne) apvienoja it kā nesavienojamo, tērpos redzējām šifonu, filcu un košas krāsu pārejas. Salons „Veselības sala“, palīdzēja kolekcijas tēlu veidošanā. Meikapu un frizūras izveidoja salona“Veselības sala“ meistares Inga, Aija un Aļona.

         Topošie 1. kursa dizaineri saka: „....mēs guvām nebijušu pieredzi mākslas projektu organizēšanā, iepazinām jaunus sadarbības partnerus līdzīgu programmu ietvaros citās mākslas institūcijās, guvām personīgo pieredzi apmācot dažāda vecuma pārstāvjus studentu piedāvātajās darbnīcās, iepazinām savus docētājus no neformālās puses un protams guvām vēlmi Mākslas dienu tradīciju turpināt arī citus gadus..“

Uz tikšanos citu gadu Mākslas dienās kuplā pulkā!   

                                                                                                  Dizaina un amatniecības katedra

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv