English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
25.05.2012
Pleskavas Valsts Universitātes studentu iespaidi Rēzeknē

Pleskavas Valsts Universitātes studentu iespaidi Rēzeknē

Aprīļa pēdējā nedēļā Rēzeknes Augstskolā (RA) viesojās studenti no Pleskavas Valsts Universitātes.

Inženieru dienu ietvaros RA tika organizētas kopīgas praktiskās nodarbības  Pleskavas Valsts  Universitātes un Rēzeknes Augstskolas „Mehatronikas” studiju programmas studentiem.

 

Pleskavas studenti labprāt dalījās savos iespaidos par Rēzeknes Augstskolu un Rēzeknes pilsētu, atbildot uz šādiem jautājumiem: 1. Kāds bija šīs vizītes mērķis? 2. Ko jaunu iemācījāties/uzzinājāt šīs vizītes laikā? 3. Kādas atšķirības studiju procesā jūs ievērojāt? 4. Ar ko Rēzeknē nodarbojāties brīvajā laikā? 5. Kādi iespaidi kopumā ir par šo vizīti?

 

 

Aleksandrs Jupatovs (4.kurss, elektromehānikas fakultāte):

1. Mācības, komunikācija, jaunas iepazīšanās, atpūta.

2. Strādājām ar visām programmām un aprīkojumu, ar kuru tika piedāvāts strādāt. Iemācījāmies atrisināt noteiktos uzdevumus.

3. Grandiozas atšķirības aprīkojuma kvalitātē, dažāda pieeja darbam no pasniedzēju puses.

4. –

5. Ļoti patika uzņemšana. Bija super!

 

 

Jurijs Aleksejevs (5.kurss, elektromehānikas fakultāte):

1. Vizītes mērķis – iespēja uzzināt kaut ko jaunu savā specialitātē, iepazīties un pavadīt laiku ar interesantiem cilvēkiem.

2. Pirmkārt, atcerēšos darbu ar automatizēto konveijera līniju, priekš kuras mēs rakstījām programmu LAD valodā (Step7). Uzzināju daudz ko jaunu. Bija kaut kas pavisam jauns, ar ko vēl nekad agrāk nebija nācies ne tikai strādāt, bet arī mācīties teoriju par to. Bija ļoti interesanti.

3. Atšķirības ir aprīkojuma ziņā. Rēzeknes Augstskola liekas daudz mūsdienīgāka salīdzinājumā ar mūsu universitāti.

4. Brīvajā laikā pastaigājos pa pilsētu, izklaidējos, īsāk sakot, atpūtos.

5. Iespaidi ir paši labākie. Brauciens ir izdevies un nav ne mazākās nožēlas, kas es uz šejieni atbraucu. Diemžēl šī vizīte bija pārāk īsa.

 

Maksims Kolomenskis (4.kurss, informātikas fakultāte):

1. Pieredzes apmaiņa ar Rēzeknes Augstskolas studentiem.

2. Iepazinos ar virpošanas darbgaldu, programmu WinNc. Bija praktiskās nodarbības pneimatikā, hidraulikā un elektropneimatikā. Vizītes laikā es uzzināju daudz ko jaunu un interesantu. Protams, milzīgu iespaidu atstāja laboratoriju apmeklējums.

3. Salīdzinot ar savu universitāti, varu teikt, ka pie jums Latvijā daudz vairāk laika tiek veltīts praktiskajām nodarbībām, pastāv iespēja apmaiņas programmu ietvaros strādāt citā valstī u.tml.

4. Brīvajā laikā atpūtāmies kopā ar Rēzeknes Augstskolas studentiem – bija balle, sportiskas aktivitātes u.tml.

5. Viss bija lieliski. Paldies! Viss patika.

 

Darja Vinogradova (5.kurss, elektromehānikas fakultāte):

1. Šis bija mācību brauciens, kura laikā mums bija brīnišķīga iespēja strādāt kopā ar Rēzeknes Augstskolas studentiem augstskolas laboratorijās.

2. Strādājām ar vadības sistēmu WINC SINUMERIC 840D Turn, nodarbojāmies ar programmēšanu (SIMATIC STEP) u.tml. Bija interesanti pilnveidot jau esošās zināšanas, uzzināt kaut ko jaunu priekš sevis.

3. Pirmkārt, te ir ļoti laba tehniskā bāze. Priecē tas, ka studentiem ir iespēja strādāt ar viņus interesējošām iekārtām ne tikai nodarbību laikā, bet arī ārpus tām.

4. Garlaikoties nenācās. Bija ļoti interesanti komunicēt ar Rēzeknes Augstskolas studentiem, pastaigāties pa jaunu, nepazīstamu pilsētu.

5. Iespaidi viennozīmīgi ir pozitīvi. Ar lielāko prieku apmeklētu Rēzekni arī vēl kādreiz.

 

Jeļena Jegorova (4.kurss, informātikas fakultāte):

1. Laboratorijas darbu izpilde.

2. Strādājām ar pneimatiskajām, elektropneimatiskajām iekārtām, ar virpošanas darbgaldu, ar programmām (Step7). Iemācījāmies rakstīt programmas Step7 valodā, savākt shēmas.

3. Kardinālas atšķirības – te laboratorijās ir daudz praktisku nodarbību, to ir vairāk nekā teorijas.

4. Apskatījām pilsētu, iepazināmies ar Rēzeknes Augstskolas studentiem.

5. Daudz pozitīvu emociju par interesantajiem laboratorijas darbiem. Atcerēšus labus cilvēkus.

 

 

Dmitrijs Prokofjevs (4.kurss, informātikas fakultāte):

1. Vizītes mērķis – stažēties Rēzeknes Augstskolā kursā „Mehatronika”.

2. Rēzeknes Augstskolā strādāju ar programmaparatūras kompleksiem. Jaunu zināšanu bija ļoti daudz. Visinteresantāk bija programmēt, izstrādāt automatizācijas sistēmu. Iespējams tāpēc, ka tas bija saistīts ar manu specialitāti.

3. Starp mūsu skolām atšķirību nav daudz, bet tās ir būtiskas: te studiju procesa laikā ir cieša sadarbība starp pasniedzēju un studentu, tāpat Rēzeknes Augstskolā ir lielāka pieeja laboratorijas iekārtām. Arī pats aprīkojums ir interesants un iespaidīgs – mēs bijām pārsteigti.

4. Brīvajā laikā tikāmies ar latviešu studentiem, atpūtāmies. Bija lieliski. Īpaši lielu paldies gribu teikt par ekskursiju pa Latgali.

5. Šī pagaidām ir atmiņā pati paliekošākā nedēļa šinī gadā. Bija patiesi interesanti gan strādāt, gan atpūsties. Ceru atbraukt uz Rēzeknes Augstskolu arī nākošā gadā!

 

 

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv