English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
31.05.2012
Rēzeknes Augstskolas studentu teātra „ĶerRA” jaunais iestudējums

Rēzeknes Augstskolas studentu teātra „ĶerRA” jaunais iestudējums

26. maijā Kaunatas pagastā, Latgales augstākajā virsotnē – Lielajā Liepu kalnā – norisinājās Rāznas nacionālā parka diena, kas bija veltīta Latvijas dabas aizsardzības simtgadei un Rāznas nacionālā parka 5 gadu jubilejai. Svētkus svinēt bija ieradušies vietējie iedzīvotāji, Pušas amatnieki, Dagdas novada Bērziņu pagasta rokdarbnieki, dejotāji un dziedātāji – Kaunatas kultūras nama un vidusskolas deju kolektīvi, Mākoņkalna folkloras kopa u.c.

Saimnieces Sarmīte Skudra, Nellija Vasiļjeva, Aina Divanovska, Veronika Taukača cienāja pasākuma dalībniekus ar lauku gardumiem, uz vietas pagatavoto skābeņu zupu, putru, pelēko zirņu pikām un rūgušpienu. Tostarp varēja pamatīgi izšūpoties un aplūkot Latgales ainavu no 34 m augstā skatu torņa.

            Savu redzējumu par apkārtējo vidi bija sagatavojušas arī atsaucīgākās Latgales skolas. Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas 7.–8. klašu skolēni prezentēja „Noslēpumainos pavasara soļus pie Latgales Jūras” skolotājas Anita Vaivodes režijā, Liepu pamatskolas audzēkņi atgādināja par cilvēku un dzīvnieku līdzāspastāvēšanu skolotāju Marijas Golubcovas un Nadeždas Savickas vadībā, Kaunatas vidusskolas teātra pulciņš inscenēja Mākoņkalna leģendu. Bet izrāžu parādes noslēgumā Rēzeknes Augstskolas studentu teātris „ĶerRA” piedāvāja savu Mākoņkalna teikas interpretāciju „Bej` kieneņam trejis meitys”.

            Iestudējuma pamatā ir vairāku latgaliešu teiku materiāls par Rozālijas, Lūcijas un Marijas mantojumā iegūtajām pilīm. Interaktīvā ievirze, ar skatītāju (princešu „potenciālo” līgavaiņu) iesaistīšanu Latgales ķēniņa, aukles Dabas un Raganas uzliktajos pārbaudījumos (aizsietām acīm jāt ar zirgu, rokās turot Rāznas ūdens trauku, un neizliet dārgo trauka saturu u.c.), krāšņie aktieru tērpi, atraktīvas darbības, kas sasaucas ar Rāznas stipro vēju, tīro ūdeņu un zemes auglības motīviem tautas mutvārdu daiļradē, guva vislielāko skatītāju atsaucību. „ĶerRAs” režisore, asociētā profesore Olga Senkāne atzīst, ka pirmo reizi spēlēts brīvā dabā un interaktīvi, iesaistot skatītājus, taču risks pilnībā attaisnojies – par to liecināja nepārtrauktie publikas aplausi un vispārējā jautrība, reaģējot uz ikvienu spēles detaļu – kustību, žestu vai repliku.

            Rēzeknes Augstskolas studentu teātris „ĶerRA” ir saņēmis aicinājumu no Krāslavas pilsētas kultūras pasākumu organizētājiem piedalīties pilsētas svētkos ar savu Lielajā Liepu kalnā iesvētīto brīvdabas izrādi „Bej` kieneņam trejis meitys”.

 

RA Sabiedrisko attiecību nodaļaRA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv