English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
18.06.2012
Rēzeknes Augstskolas studenti sagatavojuši oriģinālus dizaina objektu maketus

Rēzeknes Augstskolas studenti sagatavojuši oriģinālus dizaina objektu maketus

Visā savā attīstības vēsturē cilvēks izmantojis spējas pazīt un pielietot abstraktus attēlus - zīmes un simbolus informācijas glabāšanai, nodošanai, piesaistīšanai, dažādu enerģētisko procesu vadīšanai.

Grafiskās zīmes ir pati senākā un lakoniskākā informācijas un enerģijas izteiksmes forma. Zīmes konkrētā iedarbība var būt saistībā ar domu, zemapziņu, tās ietekmē vidi, cilvēku un notikumus. Zīmju ietekmi pazinuši jau mūsu senči, kuri, apzināti pratuši tās izmantot. Par to liecina gan izrakstītie cimdi, kurus adīja ar attiecīgu ornamentu konkrētam gadījumam, gan rakstainās jostas, gan ornamentiem rotātie sadzīves priekšmeti, gan svētvietu iekārtojums, gan rituāli. Latviešu ornaments ir mitoloģisko zīmju kopums.

3. kursa studiju programmas „Interjera dizains” studenti docentes Ainas Strodes vadībā izgatavoja maketus mēbelēm. Galvenais uzdevums bija  radīt mūsdienīgu mēbeļu dizainu no senajām latviešu rakstu zīmēm. Šādas mēbeles ir modernas un iekļaujas jebkurā interjerā, vienlaicīgi popularizē latviešu rakstu zīmes.

Studenti izgatavoja arī objektus no vecām grāmatām un avīzēm. Mūsdienās ir aktuāla ekoloģiskā domāšana, kas popularizē, ka otreizēja lietu izmantošana ir oriģināls veids, kā radīt kaut ko jaunu. Šo objektu galvenais mērķis ir parādīt, ka no vecām, aizmirstām grāmatām var izveidot dizaina objektus, kas lieliski papildina interjeru.  

 

Profesionālā bakalaura programmas „Interjera dizains”

3.kursa studente Velga Viļuma
RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv