English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
20.06.2012
Rēzeknes Augstskolas topošie vides inženieri dosies ekspedīcijā

Rēzeknes Augstskolas topošie vides inženieri dosies ekspedīcijā

No 25. līdz 30. jūnijam Rēzeknes Augstskolas (RA) studiju programmas „Vides inženieris” 1. kursa studenti dosies ikgadējā ekoloģiskajā ekspedīcijā.

Šajā laika posmā studenti ar laivām izbrauks Maltas upi sākot no Viļāniem, Lubāna ezeru un Aiviekstes upi līdz Pļaviņām. Ekspedīcija norisinās divās maiņās – ar sešām laivām trīs dienu braucienā dosies 26 studenti un 4 docētāji.

Par ekspedīcijas mērķi izvirzīta praktiskās pieredzes iegūšana un prasmju izveidošana, veicot pētījumus galvenajās Austrumlatvijas ūdens tilpnēs un ūdens tecēs, kur tiek veikts plašs ūdens, augsnes un apkārtējās vides ekoloģiskā stāvokļa kvalitātes pētījumu komplekss.

Jāpiebilst, ka ik gadu Rēzeknes Augstskolas vides inženieri dodas ekspedīcijā ar laivām pa Latvijas upēm un ezeriem, savākto materiālu apstrāde notiek augstskolas laboratorijās. Ekspedīcijas laikā studenti iegūtos materiālus un pētījumu rezultātus izmanto zinātnisko rakstu izstrādē.

Uzziņai: Rēzeknes Augstskola ir septītā lielākā valsts augstskola Latvijā. Pastāvēšanas 19 gados sagatavoti vairāk nekā 7 tūkstoši konkurētspējīgu speciālistu Latvijas un Eiropa darba tirgum. Šogad Rēzeknes Augstskola piedāvās 40 dažādu līmeņu studiju programmas, kā arī 385 valsts finansētas budžeta vietas pilna laika studijām. Pašlaik Rēzeknes Augstskolā tiek iegādātas un uzstādītas modernas laboratoriju iekārtas, kas sekmēs zinātnes attīstību un ļaus veikt nozīmīgus pētījumus vides jomā.

 

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv