English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
21.06.2012
Rēzeknes Augstskolas 10. folkloras ekspedīcija

Rēzeknes Augstskolas 10. folkloras ekspedīcija

No 25. jūnija līdz 1. jūlijam Rēzeknes Augstskolas akadēmiskās bakalaura studiju programmas „Filoloģija” studenti kopā ar asociētajām profesorēm Ilgu Šuplinsku un Angeliku Juško-Štekeli dosies ikgadējā (nu jau desmitajā) folkloras ekspedīcijā. Jubilejas gadā folklora tiks apzināta Kaunatas pagastā, kas ievērojams ar savām kultūras un vēstures liecībām: senkapiem, vēsturiskiem pilskalniem un ievērojamiem kultūrvēstures darbiniekiem.

          Ekspedīcijas laikā studenti nostiprinās savas teorētiskās zināšanas, raugot izzināt patieso folkloras dzīvi – caur cilvēkiem un viņu stāstiem. Paralēli folkloras vākšanas un pierakstīšanas procesam studenti tiksies ar pagasta sabiedriskās un kultūras dzīves organizētājiem, vietējiem tautas māksliniekiem, iepazīs nozīmīgākos dabas un arhitektūras objektus.

          Ekspedīcijā paredzēts apzināt visus iespējamos folkloras žanrus, lielāku uzmanību veltot teikām. Ir paredzēts, ka ekspedīcijas noslēgumā taps bilingvāls mācību un izziņas materiāls - DVD filma par Kaunatas teikām, kas turpinās jau 2008. gada ekspedīcijā aizsākto tradīciju – 2009. gadā iznāca DVD „Cyblys meiklis”, 2010. gadā – DVD „Aulejis anekdoti”. Ekspedīcijas norisi tradicionāli dokumentēs operators Māris Justs. Ar pieredzi tradicionālās kultūras izzināšanā un popularizēšanā dalīsies šīgada ekspedīcijas dalībniece deju kopas „Dziga” vadītāja Inga Drele.

Studentu savāktie folkloras materiāli, kā paredzēts, tiks ievietoti latgaliešu folkloras mājas lapā, kas aizsākta jau 2005. gadā un šobrīd tiek atjaunota.

 

Asoc.prof. A.Juško-Štekele
RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv