English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
24.08.2012
Rēzeknes Augstskolas deju kopa “Dziga” triumfē Eiropas Tautu festivālā

Rēzeknes Augstskolas deju kopa “Dziga” triumfē Eiropas Tautu festivālā

No 21. līdz 28. jūlijam Dānijas pilsētā Frederikssund jau 20-to reizi notika Eiropas Tautu festivāls. Rēzeknes pilsētu šogad festivāla kultūras programmā ar tradicionālo latgaliešu deju un 2013.gada Deju svētku repertuāra programmu pārstāvēja Rēzeknes Augstskolas deju kopa “Dziga”.

Eiropas Tautu festivāls veidots ar domu, ka Eiropas valstu pilsoņi nedēļas garumā iepazīstina viens otru ar savas valsts kultūru un tradīcijām, sākot ar nacionālā ēdiena gatavošanas un prezentācijas aktivitātēm līdz koncertuzvedumam festivāla skatuvē, dalību nopietnās sporta aktivitātēs, kā arī piedalīšanos foto, gleznošanas konkursos un dažādās jautrās izdarībās.

Sporta sacensības notika handbolā, futbolā, volejbolā un pentakjū, kur sportisti, izpalīdzot “Dzigas” jauniešiem, guva atzīstamus rezultātus (piem., volejbolā 4.vieta, futbolā – 6.vieta).

Festivāla mākslas sadaļā starp 16 valstu piedāvātajām koncertprogrammām deju kopas “Dziga” deju uzvedums ieguva 1.vietu un kausu. Kā teica Ungārijas delegācijas vadītāja: ”...mīlestības piepildīts un prieka pilns priekšnesums...”.

Deju kopa “Dziga” tika uzaicināta piedalīties International Council of Organizations of Folklore Festivals and Folk Arts organizācijas rīkotajā festivālā Ungārijā 2013.gada augustā.

Deju kopas „Dziga” dalību festivālā finansiāli atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rēzeknes Augstskola un Rēzeknes pilsētas dome.

Inga Drele, RA deju kopas “Dziga” vadītāja

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv