English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
26.09.2012
Rēzeknes Augstskolas Personības socializācijas pētījumu institūts prezentē īstenotos projektus

Rēzeknes Augstskolas Personības socializācijas pētījumu institūts prezentē īstenotos projektus

21. septembrī visā Eiropā tika atzīmēta Eiropas teritoriālās sadarbības diena. Rēzeknes Augstskolā (RA) šajā dienā noritēja projektu ideju popularizēšanas un informācijas apmaiņas seminārs, kurā piedalījās Rēzeknes Augstskolas Personības socializācijas pētījumu institūta (PSPI), Rēzeknes novada pašvaldības un Rēzeknes pilsētas domes pārstāvji. Tikšanās mērķis bija sniegt informāciju par Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektu „MODPART” (sociālie partneri Nodarbinātības valsts aģentūra, Ludzas slimnīca), iepazīstināt ar neiromuskulārās testēšanas iekārtu (Biodex 4), lokālās vibromasāžas un līdzsvara saglabāšanas tehnoloģijām un citiem Rēzeknes Augstskolas Personības socializācijas pētījumu institūta (PSPI) īstenotajiem projektiem.

Pasākuma atklāšanā Rēzeknes Augstskolas rektors, asoc.prof. Edmunds Teirumnieks norādīja: „Īstenojot dažādus projektus, sekmējot starpvalstu sadarbības saites, var būtiski uzlabot gan materiālo bāzi, gan veikt starpdisciplinārus pētījumus, gan popularizēt augstskolu. Rēzeknes Augstskolas Personības socializācijas pētījumu institūta darbība tam ir lielisks piemērs.”

Tikšanās laikā bija iespēja iegūt plašu informāciju par citiem PSPI īstenotajiem projektiem, piemēram, ES Mūžizglītības projektu „QEduSen”, u.c., kā arī nākotnes iecerēm. Projektu īstenotāji vairākkārt norādīja uz veiksmīgo sadarbību starp institūtu, augstskolu, pilsētas un novada pašvaldībām.

Rēzeknes Augstskolas Personības socializācijas pētījumu institūta direktore, profesore Velta Ļubkina norādīja, ka institūta galvenais mērķis ir veidot saikni starp zinātni, praksi un sabiedrību, kā arī veikt starpdisciplinārus pētījumus.

Rēzeknes novada pašvaldības ārējo sakaru koordinatore Inta Rimšāne stāstīja par savu pieredzi projektu realizācijā, iesaistot Rēzeknes augstskolas studentus, kuriem šogad ir bijusi iespēja iegūt projektu pieredzi vairākos starptautiskos projektos, piemēram, grieķu vadītajā projektā „Solidaritāte” (ES programma „Eiropa pilsoņiem”, kā arī Horvātijas pašvaldības koordinētajā projektā „Dzirkstele” (ES programma "Comenius") u.c.

Rēzeknes Augstskolas Sporta namā varēja aplūkot un izmēģināt projekta „MODPART” īstenošanas gaitā  iepirkto un uzstādīto mūsdienīgo aparatūru, ar kuras palīdzību personām, kam ir darbiekārtošanās problēmas  veselības traucējumu dēļ, būs iespēja noteikt organisma funkcionālo stāvokli. Šobrīd Rēzeknes Augstskolas Personības socializācijas pētījumu institūta pētnieki apgūst jauno aparatūru un veic tās testēšanu. Plānots, ka pirmie klienti tiks pieņemti jau šoruden. Izmantojot aparatūru, būs iespēja  veikt ķermeņa stāvokļa diagnostiku, kā arī realizēt individuālās rehabilitācijas programmas. Līdz šim Rēzeknē šāda mērierīce, ar kuras palīdzību var noteikt muskuļu maksimālo spēka momentu, locītavu amplitūdu, ķermeņa līdzsvara parametrus un sekot rehabilitācijas dinamikai, nebija pieejama.

 

Plašāka informācija:

projekta MODPART koordinatore

 Inese Rimšāne, tel.28391462,

e-pasts inese.rimsane@inbox.lv

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv