English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
26.09.2012
Enerģijas pārpilnā Zinātnieku nakts 2012 Rēzeknes Augstskolā

Enerģijas pārpilnā Zinātnieku nakts 2012 Rēzeknes Augstskolā

Jau šo piektdien, 28.septembrī no plkst. 18.00 līdz 23.00 Rēzeknes Augstskolā (Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 115, Informācijas tehnoloģiju centrā) noritēs enerģijas pārpilnais pasākums ZINĀTNIEKU NAKTS, jo šī gada tēma ir „Stāsts par enerģiju”.

Nopietni eksperimenti, kopīga darbošanās kompetentu Rēzeknes Augstskolas zinātnieku vadībā, radošas aktivitātes, pamācoša un lietderīga informācija, kā arī atjautības uzdevumi gaidīs lielus un mazus pasākuma apmeklētājus Rēzeknes Augstskolā. Lai pasākums būtu piesātināts, RA visu fakultāšu mācībspēki un studenti rūpēsies par to, lai stāsts par enerģiju izvērstos daudzpusīgs. Inženieru fakultātes pieredzējušo un jauno zinātnieku vadībā apmeklētāji varēs iepazīt dabas enerģijas izmantošanas veidus, vērot robotu demonstrējumus un ar sērkociņa palīdzību darbināt dzinēju.

Ekonomikas un vadības fakultātes mācībspēku kompetencē būs interesentiem atklāt naudas enerģijas noslēpumus, kā arī sniegt iedvesmu biznesa enerģijai. Pārsteidzošas un radošas nodarbes solās būt augstskolas dizaina virziena pārstāvju darbnīcās, kur tiks atbrīvots mākslas Džins, zīmēta enerģētiskā mandala, būs arī (ne)lekcija par mākslas pasauli. Humanitārā virziena zinātnieki piedāvās izzinošu spēli ar kuras palīdzību varēs iepazīt garīgās enerģijas veidus, savukārt tie, kuriem interesē programmas un iekārtas, ar kuru palīdzību var pētīt valodu, aicināti uz aktivitāti „Valodu tehnoloģiju demonstrējumi”. Neizpaliks studentiskas izdarības un improvizācija par tēmu „Elektriskais lādiņš”, kā arī varēs iegūt iedvesmas dzirksti no saldumu enerģijas.

Azarta un sacensības garu varēs izjust, piedaloties nakts orientēšanās sacensībās un izpildot uzdevumus kontrolpunktos. Rēzeknes Augstskolā šajā dienā gaidīti arī pirmsskolas un sākumskolas vecuma skolēni, jo Izglītības un dizaina fakultātes studiju programmas „Pamatizglītības skolotājs sākumskolā” 3.kursa studenti piedāvās kļūt par mazajiem zinātniekiem un apjaust, ka no rotaļām līdz zināšanām ir viens solis.

            Par šī gada „Zinātnieku nakts” simbolu Rēzeknes Augstskolā ir izvēlēta mārīte. Koši sarkanā enerģijas krāsa un mazais kukainītis rotā gan afišas, kuras izstrādāja RA studente Velga Viļuma, gan reklāmmateriālus un „Zinātnieku nakts” suvenīrus. Pasākuma gaitā ikviens apmeklētājs būs aicināts ieskatīties Lauras Sondores apjomīgajā kolekcijā, kurā ar mārītes simbolu ir krūzītes, piespraudes, interjera priekšmeti, apģērbs un dažādas mīļlietiņas, kas atvestas no dažādām pasaules valstīm. Izstādes laikā studiju programmas „Filoloģija” 2.kursa studentes piedāvās dažādus konkursus, lai pārbaudītu klātesošo zināšanas folklorā un mitoloģijā.

 

 Rēzeknes Augstskolas studentu teātris „ĶerRA” piedāvās izrādi „Bej` kieneņam trejis meitys”, kurā atklās triju dažādu enerģiju darbību – zemes, uguns un ūdens.

„Zinātnieku nakts” ir Eiropas Komisijas atbalstīts un finansēts projekts, kuru realizē Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) sadarbībā ar Latvijas augstskolām un zinātniskajiem institūtiem. Pasākums Latvijā noritēs jau septīto gadu pēc kārtas vairākās pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Salaspilī, Valmierā un Cēsīs – varēs piedalīties zinātniskos eksperimentos, iesaistīties diskusijās, uzdot jautājumus zinātniekiem un piedalīties dažādās aktivitātēs. Ar šo pasākumu Latvija iekļaujas to 32 Eiropas valstu – „Zinātnieku nakts” organizētāju – kopējā skaitā, kuras septembra nogalē organizē dažādus pasākumus vairāk kā 200 Eiropas pilsētās, lai atraktīvā veidā jauniešiem skaidrotu zinātnes sasniegumus un ļautu ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

Detalizēta informācija un laika plānojums atrodams augstskolas mājas lapā www.ru.lv.

 

 

Uz tikšanos Rēzeknes Augstskolā 28. septembrī!

 

Plašāka informācija:

Zinātnieku nakts 2012 koordinatore Rēzeknes Augstskolā

Lolita Kivleniece-Kuzņecova

e-pasts: san@ru.lv

Tālr.: 64622881, 26656553.

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv