English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
01.10.2012
Rēzeknes Augstskolā notiks informatīvs seminārs par Šveices sadarbības programmu – Šveices Stipendiju fonds un Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā

Rēzeknes Augstskolā notiks informatīvs seminārs par Šveices sadarbības programmu – Šveices Stipendiju fonds un Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Rēzeknes Augstskolu (RA) šī gada 5. oktobrī aicina visus interesentus, īpaši Rēzeknes Augstskolas pasniedzējus, doktorantus un zinātnisko institūciju pārstāvjus, apmeklēt informatīvo semināru par Šveices sadarbības programmu.

Seminārs notiks plkst. 14.30 Atbrīvošanas alejā 90, 107. auditorijā. Tā laikā klātesošajiem būs iespēja uzzināt par Šveices stipendiju fonda sniegtajām iespējām un iespējām uzaicināt pētniekus no Šveices uz Latviju lekciju pasniegšanai un zinātniskās pieredzes apmaiņai.

Šveices Stipendiju fonds - iespēja Latvijas jaunajiem zinātniekiem un doktorantūras studentiem. Tas piedāvā iespējas Latvijas doktorantiem un jaunajiem zinātniekiem doties uz Šveici, lai kopā ar Šveices zinātnes pārstāvjiem sava doktorantūras vai pēcdoktorantūras darba ietvaros izstrādātu augstas kvalitātes pētījumu.

Šveices stipendiju fonds sedz doktoranta, jaunā zinātnieka izdevumus, kas ir saistīti ar stipendiāta uzturēšanos Šveicē. Savukārt pētījuma mentoriem (pētījuma vadītājiem) tiek segtas īstermiņa vizīšu izmaksas, kuru laikā būs iespēja tikties visai pētījuma komandai.

Grantu shēma „Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā” piedāvā iespēju Latvijas augstskolām un zinātniskajām institūcijām uzaicināt Šveices zinātniekus vadīt lekcijas Latvijas augstskolās un apmainīties ar visu veidu zinātnisko pieredzi.

Šveices pētnieks var uzturēties Latvijā no piecām dienām līdz diviem mēnešiem. Līdz 2015.gadam Latvijai piešķirts CHF 528 411 liels finansējums. Stipendijā ir iekļauta pētnieka dienas nauda, izdevumi par viesnīcu (naktsmītni) un ceļa izdevumi.

Latvijas doktoranti un jaunie zinātnieki līdz 1.novembrim var pieteikties finansējumam no Šveices Stipendiju fonda, lai sava doktorantūras vai pēcdoktorantūras darba ietvaros izstrādātu augstas kvalitātes pētījumus Šveicē.

Latvijas akreditētas augstskolas un zinātniskās institūcijas līdz 5. novembrim var pieteikties VIAA izsludinātajā grantu shēmas konkursā „Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā”.

 

 

Plašāka informācija: 
VALSTS IZGLĪTĪBAS ATTĪSTĪBAS AĢENTŪRA
LARISA VAĻTE
Vadības un ārējās sadarbības departamenta 
Starptautiskās sadarbības programmu nodaļas vadītāja 
 
Vaļņu iela 1, 3-5. stāvs, Rīga, LV-1050, LATVIJA
Tālr.: 67785469, fakss: 67814344; mob.:25491837
larisa.valte@viaa.gov.lv
www.viaa.gov.lv

 

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv