English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
03.10.2012
Aizvadīta Asinsdonoru diena Rēzeknes Augstskolā

Aizvadīta Asinsdonoru diena Rēzeknes Augstskolā

2. oktobrī Rēzeknes Augstskolā notika Asinsdonoru diena, kuras laikā  bija iespēja ziedot asinis un palīdzēt kādam, kam tas ir ļoti vajadzīgs.

            Asinsdonoru dienu organizēja Rēzeknes Augstskola sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centra Latgales filiāli. Šādas donoru dienas notiek arī ārpus Rēzeknes, un Valsts asinsdonoru centra darbinieki izbrauc uz novadiem – Ludzas, Balvu, Gulbenes u.c.  

Rēzeknes Augstskolā donoru diena tiek organizēta divas reizes gadā, katra jaunā semestra sākumā. Jāteic, ikreiz interesentu netrūkst un vēlmi ziedot izrāda kā studenti, tā augstskolas mācībspēki.

Pagājušajā reizē asinis ziedojuši 77 cilvēki, bet šoreiz vairāk nekā 50 cilvēki. Kāda no ārstēm piebilst, iespējams mazāk ir tāpēc, ka jaunie studenti vēl nav pārliecināti par šo soli, jo katram tas ir personisks pārdzīvojums, bet nākamajā reizē studentu noteikti būšot vairāk.

Pēc kopējiem statistikas datiem pati izplatītākā asinsgrupa ir A, tai seko nulles, tad B un visbeidzot AB, kas ir visjaunākā un retākā asinsgrupa visā pasaulē, tāpat arī Latvijā. 25% cilvēku ir rēzus negatīvā asins grupa. Rēzeknes Augstskolas studentu un pasniedzēju vidū izplatītākā ir A un AB grupa, negatīvās asinsgrupas ir mazāk sastopamas.

Šajā donoru dienā Valsts asinsdonoru centra personāls kā vienmēr bija laipns, atsaucīgs un sniedza atbildes uz visiem jautājumiem, ja kādam pēdējā brīdi kaut kas kļuva neskaidrs. Kā pateicību donori saņēma pusdienu paciņu un trīs latus.

 Ja kādam no mums ir iespēja palīdzēt citam cilvēkam, par to neko pretī neprasot, tad tā ir jāizmanto. Nāc, ziedo savas asinis un izglāb kādam dzīvību!

Ilze Strupka, 3HFB

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv