English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
05.10.2012
Rēzeknes Augstskolas „Zinātnieku nakts 2012” – ceļojums enerģijas pasaulē

Rēzeknes Augstskolas „Zinātnieku nakts 2012” – ceļojums enerģijas pasaulē

28. septembrī Rēzeknē notika vērienīgs pasākums – „Zinātnieku nakts 2012”, kas visus interesentus jau piekto gadu aicināja apmeklēt Rēzeknes Augstskolu (RA), lai radošās un daudzpusīgās aktivitātēs iepazītu zinātnes pasauli. Šogad „Zinātnieku nakts” aktivitātes tematiski bija saistītas ar enerģiju, tādēļ apmeklētāji varēja gūt ieskatu enerģijas daudzveidīgajā pasaulē, piedaloties zinātniskos eksperimentos, iesaistoties diskusijās, uzdodot jautājumus zinātniekiem un piedaloties dažādās aktivitātēs.

RA fakultāšu mācībspēki un studenti rūpējās, lai „Zinātnieku naktī” ikviens varētu sev atrast piemērotu nodarbošanos un lietderīgi pavadītu savu laiku. Interesenti varēja gan paši aktīvi līdzdarboties dažādos eksperimentos, gan arī gūt zināšanas, ieklausoties kompetentu RA zinātnieku stāstījumā.

Pasākuma dalībniekiem tika piedāvāts iepazīt dabas enerģijas izmantošanas veidus, varēja vērot robotu demonstrējumus un ar sērkociņa palīdzību darbināt dzinēju. Īpaši apmeklētas bija nodarbības, kuru laikā RA Ekonomikas un vadības fakultātes mācībspēki interesentiem atklāja naudas enerģijas noslēpumus un sniedza iedvesmu biznesa enerģijai. Noderīga bija aktivitāte, kuru laikā, pateicoties izzinošai spēlei, varēja iepazīt garīgās enerģijas veidus. Interesanta un mūsdienīga bija aktivitāte „Valodu tehnoloģiju demonstrējumi”, kas ļāva iepazīt programmas un iekārtas, ar kuru palīdzību var pētīt valodu. Daudz radošas enerģijas interesenti guva, zīmējot enerģētiskās mandalas un atbrīvojot mākslas Džinu, neizpalika arī gastronomiskas aktivitātes, izbaudot saldumu enerģiju.

Pozitīvais enerģijas spēks bija jūtams, dalībniekiem gan piedaloties nakts orientēšanās sacensībās, gan izmēģinot savus spēkus kustību un dziesmu enerģijas aktivitātēs, gan vērojot RA studentu teātra „ĶerRA” piedāvāto lielisko un humora pilno izrādi „Bej` kieneņam trejis meitys”. Tā kā RA „Zinātnieku nakts” laikā tika gaidīts ikviena vecumposma interesents, tad netika aizmirsts arī par pašiem mazākajiem pasākuma dalībniekiem, piedāvājot viņiem aktivitātes, kas ļāva izprast, ka no rotaļām līdz zināšanām ir tikai viens solis.

Šī gada „Zinātnieku nakts” simbols Rēzeknes Augstskolā bija mārīte – koši sarkanā enerģijas krāsā. Pasākuma gaitā ikviens apmeklētājs varēja ieskatīties Lauras Sondores apjomīgajā kolekcijā, kurā ar mārītes simbolu ir krūzītes, piespraudes, interjera priekšmeti, apģērbs un dažādas mīļlietiņas, kas atvestas no dažādām pasaules valstīm.

Savukārt pasākuma izskaņā visi klātesošie baudīja glāžu mūzikas enerģiju un ļāvās šim brīnišķīgajam koncertam, ko papildināja romantiskas melodijas ģitāras pavadījumā. Koncertā tika piedāvāts arī „mililitrofona” solo glāžu pavadījumā un kristāldzidru skaņu glāžu-zvaniņu piesitienā. Šo unikālo koncertu „Zinātnieku nakts 2012” dalībniekiem sniedza Manguļu ģimene no Ogres.

 „Zinātnieku nakts 2012” koordinatore Rēzeknes Augstskolā Lolita Kivleniece-Kuzņecova uzsvēra, ka darbs pie šī pasākuma izveides nav viena cilvēka darbs – te ir ieguldīts daudzu cilvēku laiks un enerģija – RA pētnieku, mācībspēku un studentu. „Aktivitātes nodrošina Rēzeknes Augstskolas zinošie un kompetentie mācībspēki, kuri iesaista arī studentus. Tieši viņu idejas spilgti atklājas lekcijās, diskusijās, radošajās darbnīcās. Lielākais gandarījums ir tas, ka šis pasākums nav spēle vienos vārtos, proti, atnāk zinātnieks, nolasa lekciju un viss. Te ir arī diskusijas, var aktīvi oponēt, piedalīties, līdzdarboties. Tas ir augstskolas mācībspēku pārziņā,” stāsta L. Kivleniece-Kuzņecova. Viņai ir patiess prieks, ka „Zinātnieku nakts” Rēzeknes Augstskolā jau vairākus gadus ir pārsniegusi Rēzeknes robežas – uz šo pasākumu brauc arī no citiem novadiem, izglītības iestādēm, nevalstiskajām organizācijām.

L. Kivleniece-Kuzņecova pastāstīja, ka cilvēki, kuri ir kļuvuši par regulāriem šī pasākuma apmeklētājiem Rēzeknes Augstskolā, ir apliecinājums kvalitatīvam, radošam darbam, jo viņi izvēlas „Zinātnieku nakti” apmeklēt tieši šeit. Tomēr tas ir arī izaicinājums neatkārtoties un mainīties. Runājot par „Zinātnieku nakts” nākotni, pasākuma koordinatore uzsvēra, ka augstskolai ir jādomā par plašāku telpu izmantošanu, lai būtu laba dzirdamība un redzamība un lai pēc iespējas lielākai sabiedrības daļai būtu iespēja pilnvērtīgi apmeklēt šo pasākumu. „Plānojot, allaž gribas, lai tas būtu ģimenes pasākums. Lai interesanti būtu gan mammai, gan tētim, gan arī bērnam – mazākam vai lielākam,” piebilst L. Kivleniece-Kuzņecova.

Inga Kaļva

Māra Justa foto


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv