English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
24.10.2012
Pieturas punkts – Erasmus

Pieturas punkts – Erasmus

            Lai vēl vairāk spētu izzināt šīs neaizmirstamās Erasmus sajūtas, RA studenti labprāt piekrita dalīties savā pieredzē par Erasmus.

Artūrs Bondars („Vēsture”, 3. kurss) stāsta: „Biju Šauļu Universitātē, kur humanitārajā fakultātē studēju vēsturi. Tika piedāvāts pavisam savādāks skatījums uz vēsturi, tur tā bija vairāk specializēta un saistīta ar ikdienas dzīvi, lekciju laikā arī apmeklējām muzejus un mākslas galerijas, izstāžu atklāšanas. Lekcijas notika angļu valodā gan kopā ar Erasmus un lietuviešu studentiem, gan atsevišķi. Sadzīves apstākļi lieliski, lektori atsaucīgi un laipni. Ja ir vēlme iesaistīties sabiedriskajos pasākumos, tad dzīve studentam ir aktīva. Ja rodas iespēja, iesaku noteikti to izmantot un aizbraukt uz Šauļiem un, ja, tuvojoties pilsētai, neredzat bākai līdzīgu torni virs tālo namu jumtiem, tad ziniet, ka devāties nepareizā virzienā.

            Savukārt Kristīne Kursīte („Uzņēmējdarbība: tūrisma uzņēmuma vadītāja specializācija”, 3. kurss) šogad vasaru pavadīja Grieķijā, kur izgāja praksi Aristoteles Holiday Resort&Spa viesnīcā. Visus trīs mēnešus viņa strādāja restorānā par viesmīli. Kristīne nenoliedz, ka sākumā bija grūti, bet pie visa var pierast. Iespaidi esot brīnišķīgi par pavadīto laiku Grieķijā, jo blakus bijusi jūra, vienmēr saule, tāpēc brīvo laiku varēja pavadīt pludmalē vai arī apskatīt tuvākās pilsētas. Visbrīnišķīgākās emocijas Kristīnei ir par ekskursiju Meteora. Apkārt bija milzīgas klintis un to augšā – mūku tempļi, ko nemaz nevarot aprakstīt vārdos. „Tas ir jāredz,” saka Kristīne. Studente nemaz nenožēlo, ka aizbrauca uz Grieķiju. Ja tiek piedāvāta tāda iespēja, kāpēc gan to neizmantot?! Arī pārējiem studentiem viņa iesaka izmantot šādas iespējas, ko piedāvā Rēzeknes Augstskola, jo tas esot  liels pluss priekš pašiem.

            Turpretim Viktors Višņakovs („Mehatronika”, 4. kurss) par praksi Bulgārijā stāsta: „Patika pat ļoti, prakse noritēja labāk, nekā biju iedomājies. Ieguvām praktiskas iemaņas un uzzinājām daudz ko jaunu. Mums bija iespēja iziet apmācības par Servo dzinējiem uzņēmumā AMK. Lielu iespaidu atstāja arī Melnā jūra. Noteikti iesaku citiem braukt uz Bulgāriju, jo tur ir ideāli apstākļi gan praksei, gan atpūtai!”

Arī tagad daudzi RA studenti ir devušies apmaiņas programmā uz visdažādākajām Eiropas pusēm, piemēram, Toms Trasūns („Filoloģija”, 3. kurss), šobrīd studē Kauņā Lietuvā un par tikko gūtajiem iespaidiem apgalvo: „Īsi sakot, iespaidi ir ļoti labi. Varbūt ne tādi, kādi tie varēja likties pirms braukšanas, bet ne sliktāki. Esmu Lietuvā jau kopš jūlija beigām, kad te bija lietuviešu valodas un kultūras kurss, tad iespaidi bija bagātāki ar ekskursijām. Tagad nesanāk tam īsti laika, taču ekskursijas notiek, zinu, ka šajā nedēļas nogalē tiek plānota ekskursija uz Rīgu, taču man tas nav tik interesanti, kā pārējiem.

Te ir ļoti interesants pasniedzēju sastāvs, jo liela daļa ir ārzemnieki vai arī lietuvieši, kuri ilgu laiku strādājuši, piemēram, Japānā, tādēļ skatījums uz lietām ir ļoti daudzšķautņains. Ārpus lekcijām ir dažādi klubi, kurus vakaros sanāk apmeklēt, iepazīties ar cilvēkiem, kuriem līdzīgas intereses, iemācīties ko jaunu. Pats tagad apmeklēju Baltu klubu un Bībeles studijas. Tāpat Erasmus studenti katru nedēļu veido kultūras vakarus, kur studenti prezentē savu zemi. Esot ārzemniekam, vienmēr cilvēki vēlas parunāties vairāk, pajautāt, kādēļ esam te, kas patīk, kas ne. Tā reizēm mazā veikaliņā var pavadīt daudzas minūtes. Pilsēta un universitāte ir jau labi saradusi ar ārvalstu studentiem.”

 Lai mācību laikā varētu doties studēt vai iziet praksi kādā no augstskolām vai uzņēmumiem, kas ir noslēguši Erasmus līgumu ar RA, studentam: jābūt sekmīgam; laicīgi jāpiesakās programmai (jo ir dokumenti, kuri jāsūta pa pastu, ir tādi, kuri jāaizpilda online sistēmā).

            Arī es pati noteikti izmantošu iespēju studēt ārvalstīs. Lai gan mani gaida tepat blakus esošā Lietuva, esmu pārliecināta, ka tā būs ļoti lieliska pieredze, jo pasauli jāiepazīst pamazām un ar ko gan citu lai sāk, ja ne ar kaimiņiem? Tāpēc nekautrējies, esi aktīvs un izmanto visu, ko sniedz studijas RA, apturi savas dzīves autobusu Erasmus pieturā! Lai mums visiem veicas un izdodas!

 

 

Ausma Sprukte, 2.HFB

Kristīnes Kursītes foto
RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv