English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
03.12.2012
Tehniskās jaunrades dienas Rēzeknes Augstskolā

Tehniskās jaunrades dienas Rēzeknes Augstskolā

Šī gada novembrī piecās Latvijas pilsētās, tai skaitā arī Rēzeknē, noritēja Tehniskās jaunrades dienas, kas notika sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) un norisinājās jau ceturto gadu pēc kārtas. To mērķis ir rosināt interesi par inženierzinātnēm gan pamata, gan vidējās izglītības vecuma jauniešos, kā arī attīstīt to teorētiskās zināšanas un prasmes tehnisko disciplīnu jomā.

Šogad Rēzeknes Augstskolā (RA) Tehniskās jaunrades dienas noritēja tieši Lāčplēša dienā. Pasākuma atklāšanā jauniešus uzrunāja Inženieru fakultātes dekāne Ē. Teirumnieka, aicinot būt aktīviem un, sekojot šī pasākuma sauklim „Pasaule pieprasa tehniskus prātus”, saistīt savas studijas ar jomām, kas dod ievērojumu pienesumu gan Latvijas, gan Eiropas tautsaimniecībai. Pateicībā par aktīvu un ilgstošu sadarbību jauniešu motivēšanā pievērsties tehniskajai jaunradei, RA un Ē. Teirumniekai tika pasniegta pateicība.

RA durvis tika plaši atvērtas ikvienam Latgales tehniskajam jaunietim. Interesentiem tika piedāvātas astoņas disciplīnas, kuru ietvaros dalībnieki apguva šķietami sarežģīto inženierzinātņu pamatus, konstruēja robotus, veidojot elektromagnētiskā lauka spiningus un vēja ģeneratorus, būvēja atspervāģus un spageti tiltus, kā arī iejutās alķīmiķa lomā un pētīja krāsu virpuļus.

Disciplīnā „Robotikas darbnīcā” jaunieši bez priekšzināšanām konstruēja motorpeles, ar kurām sacentās savā starpā. Piedaloties „Magnētiskajā copē”, jaunieši veidoja elektromagnētiskos spiningus, ar kuriem no improvizēta dīķa vilka magnētiskās zivtiņas, tāpat tika konstruēts vēja ģenerators un mērīts strāvas stiprums, kuru radīja vēja ģenerators. „Ķīmijas laboratorijā” jaunieši iejutās alķīmiķu lomā un ar ķīmijas reaģentiem pārvērta metāla plāksnītes interesantos ornamentos, kā arī veidoja un pētīja krāsu virpuļus dažādu šķīdumu ietekmē. Savukārt disciplīnā „Mehānikas praktikums” jaunieši būvēja atspervāģus, kas spēja uzsākt kustību ar uzvelkamo mehānismu.

Apmeklētājiem, kuri bija ieradušies vērot jauniešus darbībā, bija iespēja vērot arī ķīmijas un fizikas eksperimentu paraugdemonstrējumus, interaktīvā veidā iepazīties ar studiju un karjeras iespējām dabas un inženierzinātņu jomās, kā arī uzzināt kaut ko vairāk par LEGO robotiem un citām inženiertehniskām lietām.

Šogad Tehniskās jaunrades dienā RA pulcēja neierasti lielu jauniešu skaitu, kas īpaši pārsteidza organizatorus. Tehniskās jaunrades dienas gadu no gada rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar RTU Studentu parlamentu un RTU Robotikas klubu. Pasākums tiek īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” ietvaros, to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

 

RA Inženieru fakultātes studente Ilze Dovgiallo

Studiju programmas „Vides inženieris” 3.kursa studente Ilze Dovgiallo pasākuma laikā.

 

„Robotikas darbnīcā” jaunieši konstruē motorpeles.

„Magnētiskā Cope”.

Ķīmijas eksperiments.

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv