English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
04.12.2012
Radošā ne-darbnīca „Radām modi kopā!”

Radošā ne-darbnīca „Radām modi kopā!”

Kur Tu atrodi iedvesmu un meklē idejas savam stilam? Vai mēdz skatīties ielu modes blogus, smelies iedvesmu, uz ielas skatoties, kā citi ģērbjas, vai arī pāršķirsti jaunākos žurnālus? Bet vai zini, ka modi vari radīt pats? Tieši tā secināja skolēni un studenti darbnīcā ,,Radām modi kopā”, kas no 26. līdz 30. novembrim aicināja Rēzeknes skolēnus līdzdarboties Karjeras dienu pasākumos Rēzeknes Augstskolā (RA). Karjeras dienu aktivitātēs aktīvi iesaistījās arī Izglītības un dizaina fakultātes Dizaina un amatniecības katedras studiju programmu docētāji un studenti.

Informatīvi izglītojošu pasākumu – radošo ne-darbnīcu „Radām modi kopā” – organizēja jaunās studiju programmas „Apģērbu projektēšana un dizains” 1.kursa studentes, talkā aicinot arī „Mājturības/mājsaimniecības un biznesa ekonomisko pamatu skolotājs” studiju programmas 1. kursa studentes, kā arī docētājus.

Lai pilnvērtīgi informētu skolēnus par izglītības un karjeras iespējām RA un Latvijā modes dizaina jomā, pasākuma atklāšanā ar prezentāciju uzstājās topošās karjeras konsultantes A.Seļivanova un I.Vēvere, kuras stāstīja gan par vispārējo piedāvājumu un esošajām interneta portālos atrodamajām iespējām savas karjeras plānošanai, gan dāsni dalījās savā uzkrātajā pieredzē tērpu kolekciju sagatavošanā dalībai starptautiskos jauno modes dizaineru konkursos un skatēs, ko studentes bija uzkrājušas, studējot RA mājturības skolotāju studiju programmā un prezentējot savas kolekcijas 2011. un 2012. gadā Utenā un Kauņā (Lietuva).

Ne-darbnīcas radošajā daļā savas praktiskās prasmes un oriģinālās idejas demonstrēja jaunie un topošie apģērbu dizaineri un mājturības skolotāji, jo pārvērtības piedzīvoja visiem tik zināms apģērbs kā T-krekls. Droši eksperimentējām, radoši darbojāmies, savienojām un sintezējām, radījām tērpu kopā! Galvenais uzdevums – T-krekla pārvērtības, izmantojot daudzveidīgas tehnikas, paņēmienus, tekstil- un ne-tekstilmateriālus. Pērlītes, pogas, diegi, dziju kamoliņi, auduma atgriezumi, rāvējslēdži – prasmīgās rokās tie kļūst par veselu bagātību, radot neparastas idejas tērpa rotājumiem. Tādā veidā lietām piešķirot otru dzīvi, atbalstām „zaļās” domāšanas ideju. Papildinot T-kreklus ar jaunām detaļām, izgatavojot daudzveidīgus dekoratīvus papildinājumus un rotājumus, radot tos oriģinālā tehnikā, kombinējot dažādus izmantojamos materiālus, darbarīkus un paņēmienus, bija iespējama sava īpašā oriģinālā T-krekla veidošana un prezentēšana improvizētā modes skatē ne-darbnīcas noslēgumā.

Modes ne-darbnīcā tik īsā laikā veiksmīgi realizētās apģērba pārvērtības un pilnveidotās prasmes tērpa dekorēšanā noteikti motivēs bērnus un jauniešus patstāvīgam un radošam darbam arī nākotnē. Varbūt kādam tieši šī darbošanās deva impulsu apģērbu dizainera profesijas izvēlei?

RA lektores S. Mežinska, L. Zarembo

 


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv