English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
14.12.2012
Rēzeknes Augstskolā notika seminārs „Zaļā industrija – iespējas, risinājumi, pieredze”

Rēzeknes Augstskolā notika seminārs  „Zaļā industrija – iespējas, risinājumi, pieredze”

Šis seminārs pulcēja plašu auditoriju, jo, pēc reģistrācijas datiem, to apmeklēja 63 interesenti. Pasākumu atklāja VTPP projekta vadītājs Dr.sc.ing., asoc. prof. Edmunds Teirumnieks. Savā uzrunā viņš akcentēja sadarbības nozīmīgumu starp uzņēmējiem un zinātniekiem, kā arī uzsvēra semināra tematikas aktualitāti.

Šoreiz semināra programma bija ļoti daudzpusīga, jo savā  redzējumā un arī praktiskajā pieredzē zaļās industrijas iedzīvināšanā dalījās dažādu jomu eksperti. Kā pirmais seminārā uzstājās VARAM parlamentārais sekretārs Einārs Cilinskis, kas sniedza informāciju par zaļās attīstības iespējām Latvijā. Turpinājumā par zaļās izaugsmes pieredzi pasaulē un tās iespējamo attīstību Latvijā informēja SIA „Enerģētikas projekti” vadītājs Mārtiņš Graudums.

Ar atraktīvu prezentāciju par elektromobilitātes nozīmi Latvijas attīstībā uzstājās NK Konsultāciju birojs valdes priekšsēdētājs Neils Kalniņš, kurš ikvienam klātesošajam lika aizdomāties, cik daudz enerģijas mēs patērējam, lai nokļūtu no punkta A līdz punktam B. Par to, kādi ir līdz šim veiktie linšķiedru un to kompozītmateriālu mehānikas pētījumi Latvijas Universitātes Polimēru mehānikas institūtā, pastāstīja LU PMI vadošais pētnieks Jānis Andersons.

Seminārā piedalījās arī vietējie uzņēmēji – viens no tiem bija  SIA „Baltiks East” vadītājs Valērijs Šindlers, kurš ir uzsācis ciešu sadarbību ar RA studentiem. Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar šīs sadarbības praktisko rezultātu – kvalitatīvu prezentāciju par tehniskās šķiedras platformu zaļajai industrijai.

Pēc kafijas pauzes turpinājās prezentāciju otrais bloks, kurā vairāk tika skarta praktiskā pieredze un risinājumi zaļās industrijas jomā. Kā pirmais savā pieredzē dalījās AB” Krauklis Grende” arhitekts Ervīns Krauklis. Arhitekts sniedza interesantu prezentāciju par zemas enerģijas patēriņa un pasīvo ēku praktiskajiem piemēriem Latvijā. Prezentācija bija papildināta ar kvalitatīvām fotogrāfijām un aprēķiniem, kuri palīdzēja skaidri izprast tehnoloģisko procesu secīgumu un lietderīgumu, protams, arī gala iznākumu.

Mazliet no cita skatu punkta ar savu pieredzi energoefektīvu tehnoloģiju ražošanā Latvijas zaļajai attīstībai – no teorijas uz praksi – dalījās AS „Komforts” speciālists Elmārs Leja. Par inovatīvo iedeju īstenošanas iespējām mūsu reģionā semināra dalībniekus iepazīstināja Biznesa inkubatora "Ideju viesnīca" vadītājs Māris Igavens. Ar izsmeļošu prezentāciju par Rēzeknes Augstskolas pieredzi energoefektivitātes paaugstināšanas jomā uzstājās Rēzeknes Augstskolas rektora vietnieks saimnieciskajā darbā Andris Skredeļs.

Pēc prezentācijām lektoru un klātesošo interesentu starpā izvērtās interesantas diskusijas, kuras vēl nerimās laiciņu pēc semināra oficiālā noslēguma. Tas liecina par to, ka ir svarīgi rīkot šādus pasākumus, kuros var dalīties savā pieredzē un uzzināt daudz jaunas informācijas.

 

Semināra prezentācijas ir atrodamas Rēzeknes Augstskolas  mājas lapā: http://vtpp.ru.lv/modules/news/

 

Paldies visiem lektoriem, kas uzstājās ar prezentācijām, kā arī visiem interesentiem, kas piedalījās seminārā un aktīvi iesaistījās diskusijās.

Gaidīsim Jūs arī citos mūsu organizētajos pasākumos!

 

VTPP koordinatore Sintija Augule


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv