English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
11.08.2005
Gūst informāciju par Ameriku

Gūst informāciju par Ameriku

Natālija ir absolvējusi RA Ekonomikas fakultāti un atzīst, ka jau studiju gados aktīvi iesaistījusies dažādos konkursos un projektos. Tieši uzdrošināšanās piedalīties izsludinātajā konkursā palīdzēja viņai iekļūt to 14 cilvēku sarakstā, kuri piedalījās Baltijas Amerikas institūta 2005. gada pavasarī izsludinātajā programmā. Lai pieteiktos programmai, studentiem bija jāaizpilda pieteikuma anketa un jāuzraksta neliela eseja par to, ko viņi sagaida no šāda veida pieredzes un kā tā sekmēs viņu izglītības mērķu sasniegšanu.

Vasaras skolas mērķis bija sniegt Baltijas valstu pārstāvjiem ieskatu ASV vēsturē, politiskajā sistēmā, ekonomikā, tiesību sistēmā un kultūrā. Programma bija intensīva un daudzpusīga, iekļaujot lekcijas un mācību ekskursijas uz vēsturiskajām vietām un valsts galvaspilsētu Vašingtonu. Lielākā daļa izmaksu tika segta ar studentiem piešķirtajām stipendijām, ko finansēja ASV valdība un pārvaldīja Merilendas Baltijas Eiropas Padome ( Maryland Baltic European Council ) un Baltijas Amerikas Institūts.

Merilendas Baltijas Eiropas Padomei visilgākā un ciešākā saikne laika gaitā ir izveidojusies ar Igauniju, tādējādi no šīs valsts tika izvēlēti septiņi studenti, bet no Lietuvas – četri. No Latvijas uz Vasaras skolu devās trīs Latvijas augstāko izglītības iestāžu studentes: RA absolvente Natālija Sinicina, Latvijas Universitātes studente Lāsma Augustova un Rīgas Stradiņa Universitātes studente Elīna Spule.

Atgriežoties no brauciena uz ASV Natālija norāda, ka eksistē ļ oti daudz stereotipu par Ameriku un amerikāņiem, kas neatbilst patiesībai. Cilvēki visā pasaulē uztver Ameriku galvenokārt caur ziņām, ko viņi redz un dzird pa televizoru un radio, kas parasti atspoguļo tikai dažus Amerikas politikas un ekonomikas aspektus, bieži negatīvus. Līdz ar informācijas trūkumu cilvēkiem veidojas stereotipi, kas nav pamatoti ar kādiem reāliem faktiem. Lai šo situāciju mainītu, norāda Natālija, ir vajadzīgas šai vasaras skolai līdzīgas programmas, kas ir vērstas uz to, lai parādīt cilvēkiem ASV kultūras dažādību un vairākas vispārcilvēciskās vērtības, ko mēs varam mācīties no amerikāņiem. Ne velti sakāmvārds saka: „Labāk vienu reizi redzēt, nekā 100 reizes dzirdēt!”.

N. Sinicina uzsver, ka studentiem būtu aktīvāk jāpiedalās dažādos konkursos un nav jābaidās riskēt, jo veiksme uzsmaida tikai tiem, kas uzdrošinās! Tas dod iespēju ceļot, iegūt jaunus draugus un nodibināt kontaktus, kuri var būt noderīgi nākotnē. “Man šis brauciens paliks atmiņā ilgi. Es ieguvu daudz jaunu draugu no Baltijas valstīm, iepazinos ar interesantiem un ļoti inteliģentiem cilvēkiem ASV, kā arī ieguvu jaunu pieredzi un zināšanas, ko es varēšu izmantot turpmāk. Ārzemēs gūtā pieredze ir lielisks papildinājums zināšanām, kas saņemtas Latvijas augstākās izglītības iestādēs,” saka Natālija.

Vasaras skolas organizatori iecerējuši arī nākamajā gadā rīkot līdzīga veida pasākumu. Konkursa kārtībā tajā varēs piedalīties arī studenti no Latvijas.

Rēzeknes Augstskolas Sabiedrisko attiecību nodaļa

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv