English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
20.12.2012
RA studentu mācību ekskursija uz Rīgas vairumtirdzniecības bāzēm

RA studentu mācību ekskursija uz Rīgas vairumtirdzniecības bāzēm

13. decembrī Rēzeknes Augstskolas (RA) 3.kursa tūrisma specializācijas studenti kopā ar pasniedzēju Inesi Silicku devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Pasākums notika kursa „Ēdināšanas uzņēmējdarbības vadība” ietvaros. Tā laikā bija plānots apmeklēt vairākas vairumtirdzniecības bāzes, lai gūtu priekšstatu par vairumtirdzniecības bāžu piedāvātajiem produktiem un pakalpojumiem, kā arī gūtu ieskatu uzņēmuma ikdienas darbībā.

            Rīts sākās agri – jau plkst. 6.00 studenti apņēmīgi devās Rīgas virzienā, plkst. 10.00 – apstājās pirmajā ekskursijas maršruta punktā – vairumtirdzniecības bāzē „Gemoss”. Studenti apskatīja importēto riekstu un žāvētu augļu nodaļu, maizes un konditorejas izejvielu tirdzniecības nodaļu, telpas, kurās tirgo bāru un restorānu aprīkojumu, kā arī trauku nomas un mājsaimniecības preču vairumtirdzniecības nodaļas. Interesanti, ka trauku noma var nodrošināt banketus līdz pat 3000 cilvēkiem. Visjaunākais no uzņēmuma piedāvātajiem pakalpojumiem ir iespēja noīrēt elegantiem un izsmalcinātiem pasākumiem galdus, krēslus un to pārvalkus.

            Lai gan lielāko daļu bāzē esošo priekšmetu studenti jau pazina, ar pārējo bāru un restorānu aprīkojumu mūs iepazīstināja pasniedzēja I. Silicka. Studentu acīm pavērās vēl iepriekš neredzēti virtuves piederumi, pārdesmit viena veida glāžu komplekti, bāru aprīkojumu veidi visdažādākajās formās un izmēros. Turpat bija iespējams iegādāties kvalitatīvas garšvielas un konditorijas izejvielas. Šādu iespēju studenti labprāt izmantoja un nogādāja mājiniekiem produktus, ar ko palutināt garšas kārpiņas.

            Studentiem bija iespēja salīdzināt divas pēc piedāvātās produkcijas līdzīgas vairumtirdzniecības bāzes. Nākamais pieturas punkts bija SIA „Arkolat”. Šis uzņēmums gan vairāk ir specializējies uz trauku un aprīkojuma tirdzniecību, bet arīdzan mazākā sortimentā piedāvāja eksotiskākas ēdienu piedevas. Kā pastāstīja pasniedzēja I. Silicka, šeit arī tika iegādātas iekārtas, ar ko studenti ikdienā saskaras, strādājot augstskolas ēdināšanas laboratorijā. Kā plusu ekskursanti atzīmēja uzņēmuma piedāvājumu – lielisku iespēju jebkurā brīdī papildināt mājās esošo servīzi ar tieši tāda veida trauku, kas ir sasists vai nozaudēts.

Ekskursijas noslēgumā studenti iegriezās iekārtu tirdzniecības birojā „Metos”, gūstot priekšstatu par iekārtu pasūtīšanu un piegādi. Tāpat arī devās nelielā pastaigā pa Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņu, apskatot un novērtējot Rīgas tūristiem piedāvātos produktus.

 

Līga Gutāne, RA 3. kursa studente

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv