English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
27.12.2012
Rēzeknes Augstskolas studentu izaicinājums – Erasmus nakts!

Rēzeknes Augstskolas studentu izaicinājums – Erasmus nakts!

Noslēdzot Eiropā populārākās studentu apmaiņas programmas Erasmus 25. jubilejas svinības, Latvijas augstskolu studentus un personālu Valsts izglītības attīstības aģentūra aicināja pieteikties neformāli izglītojošai piedzīvojumu spēlei „Erasmus nakts”. Pavisam bija pieteikušās 36 komandas, no kurām 25 tika aicinātas piedalīties konkursa klātienē Biznesa augstskolā Turība.

Šādu iespēju 14. decembra naktī izmantoja arī Rēzeknes Augstskolas (RA) studiju programmas „Filoloģija” aktīvās un radošās 2. kursa studentes Evita Kozule un Ausma Sprukte, kā arī enerģiskie un drosmīgie studiju programmas „Mehatronika” studenti Kaspars Vaivods (2. kurss) un Oskars Počekajevs (1. kurss).

Vienas nakts laikā komandas apmeklēja interesantas lekcijas, kuras vadīja sabiedrībā zināmi un ievērību guvuši lektori, pārbaudīja savas prasmes un jauniegūtās zināšanas dažādās neparastās un neikdienišķās situācijās, izejot visu četru iepriekšminēto nodarbību kontrolpunktos, kur vajadzēja gan izaicināt sevi, piemēram, piecu minūšu laikā izdomājot un pēc tam prezentējot kādu inovatīvu produktu, gan parādīt savu erudīciju un izdomu, atbildot uz viktorīnas jautājumiem. Pasākuma vadītājs bija Kaspars Zlidnis (mūziķis, ielu vingrotājs), kurš patiešām rūpējās par dalībnieku noskaņojumu un iesaistīja visus aizraujošās spēlēs un dejās. Būtiski, ka visi studenti un personāls, kas piedalījās aktivitātēs, vēl nekad nav iesaistījušies Erasmus apmaiņas programmā, bet vēl tikai gatavojas to darīt.

Kaspars par Anša Bogustova (ES jautājumu eksperts) vadīto lekciju „Kultūras daudzveidība: kā notiesāt pūdētu siļķi ar putukrējumu?” saka: „Man ļoti patika šī nodarbība. Ansis ļoti aizraujoši to vadīja, bija iesaistīti visi klausītāji, katram bija dota iespēja izteikt savu viedokli. Mēs apspriedām dažādus stereotipus par tautām, kuras dzīvo Eiropā, uzzināju arī daudz jaunus faktus par lielākajām Eiropas valstīm.”

Savukārt Oskars Inas Balamovskas (saskarsmes jomas konsultante un pasniedzēja) apmācībās „Ar žilbinošu smaidu ir par maz – uzstāties ir jāprot!” guva spilgtu un turpmākajā nākotnē noderīgu pieredzi par to, kā izveidot prezentāciju tā, lai auditorija justos ērti un komfortabli, tiktu izmantots pēc iespējas vairāk uzskates līdzekļu, piemēru, sekots savam balss tonim, izskatam un kustībām.

 Toties Evita par Andžeja Reitera (izaugsmes treneris) kursu „Divas galvas gudrākas par vienu: sadarbības spēks!” apgalvo: „Lekcijas laikā uzzināju, kā ar visnotaļ vienkāršiem paņēmieniem var veicināt kādas grupas un komandas saliedētību. Ikvienā sadarbībā svarīga ir uzticēšanās, cilvēkam ir nepieciešams just „aizmuguri”, taču to var panākt tikai ar laiku. Lai notiktu veiksmīga komunikācija, ir būtiski radīt patīkamu stāvokli, kurā cilvēks jūtas atbrīvots. Tādu veidu tiešām ir daudz, tāpēc lekcijas laikā radās vēlme visus knifiņus izzināt arī pašai.”

Taču es – Ausma – Ievas Langenfeldes (Swedbank Jauniešu segmenta vadītāja) nodarbībā „Naudu krāt zeķē vai tērēt līdz pēdējam: alternatīvas?” sapratu, kā pareizi ir jāplāno budžets, jāseko līdzi visiem saviem ieņēmumiem un izdevumiem un tagad naudu uzlūkoju vairs ne ar studenta izdzīvošanas skatienu, bet daudz nopietnāk un tik tiešām mācos to arī ne tikai tērēt, bet arī ietaupīt un krāt kādam noteiktam mērķim.

Tā bija tiešām neaizmirstama pieredze un neizsakāmi liels prieks prezentēt Rēzeknes Augstskolu valsts mērogā. Lai gan galveno balvu neieguvām, mēs vienalga jūtamies kā uzvarētāji, jo punktu skaits visām 25 komandām tiešām bija līdzīgs. Pirmo vietu ieguva Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas komanda. Savukārt mēs – Rēzeknes Augstskolas pārstāvji – ierindojāmies 7. vietā. Šis neaizmirstamais piedzīvojums iemācīja mums uzklausīt, būt saliedētiem un uzticēties. Mēs tiešām bijām komanda un ar to ļoti lepojamies!

 

Ausma Sprukte,

RA studiju programmas „Filoloģija” 2. kursa studente


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv