English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
02.01.2013
Starptautiskā diena Rēzeknes Augstskolā

Starptautiskā diena Rēzeknes Augstskolā

Ne tikai mūsu studenti dodas ceļā uz citām valstīm, bet arī pie mums augstskolā ierodas studenti no citām valstīm. Tā nu 18. decembrī Rēzeknes Augstskolā (RA) notika pasākums „Starptautiskā diena Rēzeknes Augstskolā”, kura laikā augstskolas studentiem un pārējiem interesentiem bija iespēja iepazīties ar ārvalstu universitātēm, dabas bagātību un izbaudīt kultūru dažādību.

Pasākumā piedalījās gan Erasmus studenti no Polijas, Slovākijas, Bulgārijas un Turcijas, gan arī Latvijas Republikas stipendiāts – students no Uzbekistānas. Pirmajā daļā varēja klausīties gan tradicionālo mūziku, gan vērot Erasmus studentu prezentācijas. Toties otrajā daļā varēja ļauties kulinārijas brīnumiem, ko bija sagatavojuši Erasmus studenti, kā arī baudīt viņu viesmīlību. Klātesošie varēja nogaršot arī RA Ārējo sakaru daļas sarūpētos Latgales tradicionālos kliņģerus, dzērveņu morsu un lielu Erasmus pīrāgu.

Erasmus studenti ir draudzīgi, vienmēr atvērti un labprāt dalās ar savu pieredzi. Pastāstīt par saviem iespaidiem, kas radušies par Rēzekni, labprāt piekrita trīs studenti – Simona Kotianova no Slovākijas, Iskander Rakhmatullaev no Uzbekistānas un Kemal Zengin no Turcijas.

Iskander atzīst, ka pavisam nejauši sanācis izvēlēties valsti, uz kuru braukt. Viņš nekad nebija bijis Ziemeļeiropā, bet iepriekš bija dzirdējis par Baltijas jūru un zināja, ka tur kādu dienu nokļūs. Un tā nu tagad viņš šeit mācās. Kaut arī Rēzekne neesot pie jūras, viņam šeit patīkot, jo pilsēta ir maza, tīra un brīnišķīga. Iskander ir Latvijas Republikas stipendiāts. „Februārī sāku meklēt priekš studijām stipendiju, un šis piedāvājums bija piemērotākais. Programma, ko izvēlējos, likās man piemērota. Es pieteicos aprīlī un jūnijā jau zināju, ka man tika piešķirta šī stipendija,” Iskander stāsta. „Manā valstī nebija konkursa, tādēļ es pats atradu Rēzeknes Augstskolu, bet pēc tam, kad saņēmu stipendiju, es izplatīju informāciju par Rēzeknes Augstskolu savā universitātē.” Uz jautājumu, vai ir grūti mācīties maģistra studiju programmā, Iskander atzīst, ka tā ir laba dzīves skola, jo daudz jāstrādā patstāvīgi. Par saviem nākotnes plāniem viņš runā izvairīgi, sakot, ka par tiem varēs pastāstīt tikai tad, kad tie piepildīsies. Tomēr atklāj, ka doktorantūrā labprāt studētu kādā no Baltijas valstīm un ka Latvija būtu laba izvēle.

Toties Simona izvēlējās studēt RA, jo šeit ir lekciju kurss tūrisma specialitātē, kas visvairāk atbilst viņas izvēlētajai programmai Slovākijā, kā arī tā bijusi lieliska iespēja apmeklēt valsti, uz kuru tāpat vien neiedomātos aizbraukt. Vienīgais, te Simonai trūkstot kalnu, bet, neskaitot to, šeit viņai vislabāk patīk tas, ka te ir īsta ziema. Jauniete apgalvo, ka viņai nekad nav patikušas lielas pilsētas un Rēzekne viņai ir īstā vieta, jo šeit ir jauki un patīkami atrasties. Un, kā viņa stāsta, tad Erasmus dzīve krietni vien atšķiras no dzīves Slovākijā, jo beidzot bijis jākļūst patstāvīgai un neatkarīgai no ģimenes. Viņa atzīst, ka šis pārbaudījums viņai paticis, jo apkārt ir bijuši laipni un atsaucīgi cilvēki, kas šo uzdevumu krietni vien atvieglojuši.

Kemal, tāpat kā Iskander, pirms tam par Latviju neko daudz nebija zinājis. Vienīgais, ko viņš zināja, ka Latvijā ir skaista daba un ka galvaspilsēta ir Rīga, kā arī, ka šī valsts atrodas Baltijas reģionā. Viņš atzīst, ka daba šeit patiešām ir skaista. Kemal stāsta, ka klimata atšķirības gan šeit esot labi izjūtamas, jo viņš nāk no Turcijas, kur ir krietni vien siltāks. Students atzīst, ka ir jāpierod pie aukstuma un īstas ziemas, bet tas esot izaicinājums. Tāpat viņš uzsver, ka cilvēki šeit ir ļoti laipni. Arī Simona piekrīt Kemal un atzīst, ka šeit ir izpalīdzīgi gan pasniedzēji, gan studenti. It īpaši viņu pārsteidz studentu labās angļu valodas zināšanas.

Simona, Iskander un Kemal kopā ar pārējiem Erasmus studentiem ir paspējuši apceļot gan Latviju, gan arī kaimiņzemes, iepazīstot kultūru daudzveidību. Kā atzīst Kemal, tad Erasmus studentam ir jāizbauda daudzveidīgā kultūras un paražu atšķirība, jo tā ir liela dzīves pieredze.

 

Vita Rusiņa,

RA studiju programmas „Ģeogrāfijas un sociālo zinību skolotājs” 3. kursa studente

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv