English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
12.10.2005
Izvēlas studijas Rēzeknes Augstskolā

Izvēlas studijas Rēzeknes Augstskolā

Salīdzinoši pērnajā gadā uzņemti 969 studenti un par budžeta līdzekļiem studēja 167 pirmkursnieki. Populārākās profesionālās studiju programmas RA šogad bijušas - “Jurists”, “Ekonomika’, “Skolotājs Logopēds”. Savukārt no maģistra studiju programmās pieprasītākās – “Vadības zinātne”, “Pedagoģija”, “Tiesību zinātne”, “Finanšu vadība”.

Reflektantu dokumentu pieņemšanas laikā veikta aptauja, kurā potenciālie RA studenti atbildējuši uz jautājumiem: kur viņi uzzinājuši par RA, kāpēc iestājušies šajā augstākās izglītības iestādē. Kopumā aptaujāti 645 reflektanti. Atbildot uz jautājumiem, respondentiem bija iespēja izvēlēties vairākus atbilžu variantus. Puse no aptaujātajiem norāda, ka informāciju par studijām un studiju programmās RA ieguvuši no draugiem un paziņām, kā arī internetā. Nedaudz mazāk aptaujāto atzinuši, ka par RA uzzinājuši skolā, laikrakstos un informācijas dienās. Salīdzinoši maz vidusskolēnu pauduši, ka par RA uzzinājuši televīzijā. Atsevišķiem reflektantiem šo informāciju snieguši kolēģi.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc izvēlējušies studēt RA, vairums atbildējuši, ka izvēli ietekmējusi dzīvesvieta, studiju maksa un pievilcīgas studiju programmas. Trešā daļa respondentu atzinuši, ka RA studēt izvēlējušies tāpēc, ka tā ir perspektīva augstskola un par to dzirdējuši labas absolventu atsauksmes. Tikai neliela daļa no aptaujātajiem norādījuši, ka augstskolu izvēlējušies pēc vecāku ieteikuma. Daži no reflektantiem pauduši, ka viņu izvēle bijusi par labu studijām RA, jo augstskola piedāvā akreditētas studiju programmas, ir labs mācībspēku kolektīvs, kā arī var savienot studijas ar darbu.

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv