English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
24.10.2005
RA aplūkojamas divas ekspozīcijas

RA aplūkojamas divas ekspozīcijas

Oktobra vidū Rēzeknes Augstskolas (RA) Baltu filoloģijas pētnieciskajā centrā (BFPC) tika atklātas divas ekspozīcijas. RA Filoloģijas specialitātes 4. kursa studentes aicināja apmeklētājus aplūkot folkloras prakšu laikā savāktos materiālus un ekspozīciju, kurā apskatāmas monētas un papīra nauda, kā arī telekartes.

Ekspozīcijas atklāšanā, kurai dots zīmīgs nosaukums - realitātes šovs “Filoloģijas studentu folkloras prakses” apmeklētāji varēja pārbaudīt tautasdziesmu, ticējumu zināšanas un iegūt balvas.

Kopumā kopš 1995. gada BFPC reģistrēti 106 folkloras prakšu materiāli, no tiem 72 veikti un apkopoti individuāli. Sākot ar 2002. gadu, RA par tradīciju ir kļuvis doties kopīgās folkloras ekspedīcijās. Rēzeknes Augstskolas Humanitāro un juridisko zinātņu fakultātes 2. kursa Filoloģijas specialitātes studenti pabijuši Preiļu rajona Rušonā, Rēzeknes rajona Lendžos un Bērzgalē, kā arī Daugavpils rajona Vabolē. Katrā no šīm vietām apzināta tautas garīgā bagātība, satikti teicēji, pierakstīti folkloras materiāli, aplūkoti rokdarbi. Folkloras ekspedīcijās vākta materiālā, horeogrāfiskā, vēstītājfolklora, arī rokdarbi, receptes, senlaicīgi rīki, tāpat arī iegūtas vairākas grāmatas, kuras papildinās BFPC krājumus. Ekspozīcija atklāj to, cik interesanti un aizraujoši filologiem izvērtušies folkloras meklējumi. Dienasgrāmatas, piezīmju lapiņas, fotogrāfijas liecina ne vien par bagātīgu folkloras materiālu apkopojumu, bet arī par aktīvu un draudzīgā atmosfērā pavadītu laiku. Studenti atzīmējuši, ka vecākajai teicējai bijuši 92 gadi, savukārt jaunākajai – 8.

Abas ekspozīcijas Rēzeknes Augstskolas BFPC būs skatāmas līdz novembra vidum.

Pielikumā fails JPG Picture 2005.10.24_Izstade.jpg
RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv