English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
12.11.2005
RA prezentēs projektu par dabas, cilvēka un veselības mijattiecībām

RA prezentēs projektu par dabas, cilvēka un  veselības mijattiecībām

Rēzeknes Augstskolas (RA) profesore Velta Ļubkina ir ASV Dreifusa Veselības fonda koordinatore Latvijā. Fonda uzdevums ir sekmēt veselības jautājumu popularizēšanu, atbalstīt projektus, kas saistīti ar šo sfēru. Programma tiek realizēta daudzās pasaules valstīs.

“Veselība vārda plašākajā nozīmē ir vissvarīgākais cilvēces resurss,” tā norādījis Dreifusa fonda “Veselība” direktors B. Smits. Dreifusa Veselības fonda aktīvas darbības rezultātā 2005. gadā Latvijā, arī Rēzeknes Augstskolā tiek skatīti jautājumi par veselības problēmām, kā arī sekmēta to pētniecība.

RA Mājas kultūras izglītības katedras docētāji un studenti iesaistījušies Dreifusa fonda atbalstītajā projektā “Veselības un cilvēka - vides mijattiecību harmonizēšana” (autore, RA lektore S.Mežinska). Šī gada 8. decembrī RA Atbrīvošanas alejā 115 plkst. 14.00 notiks projekta prezentācija un tikšanās ar projekta organizatoriem un dalībniekiem, uz pasākumu aicināti visi interesenti.

Latvijas dabas veltes var veiksmīgi izmantot gan veselības nostiprināšanā, gan radošā darbībā. Zīmīgi, ka projekta darbā iesaistīti arī Pedagoģijas fakultātes studiju programmas “Sākumskolas skolotājs” (papildspecialitāte “Veselības mācības skolotājs”) 5. kursa studenti, kuri, pie lektores S. Olondares apgūstot kursu “Ārsniecības augi”, piedalās projekta informatīvās daļa sagatavošanā. Šī gada vasarā studenti vāca materiālus par Latgales reģionā augošajiem ārstniecības augiem un to izmantošanu veselības nostiprināšanā (foto, herbarizētie augi, zāļu tējas, pirtsslotiņas), kā arī tika sagatavoti uzdevumi skolēnu zināšanu pārbaudei, izstrādāti metodiskie materiāli, kuri tiks pielietoti metodiskajā praksē skolās un projekta prezentācijā RA. Savukārt Mājturības studiju programmas 4. kursa studentes (papildspecialitāte “Tērpu dizains”), vasaras periodā veica pētniecisko darbu par dabas veltēm un to pielietojumu dekoratīvi lietišķās mākslas un interjera priekšmetu, kā arī stilizētu tērpu izgatavošanā, vācot dabas materiālus, kuri būtu noderīgi radošajās darbnīcās.

Decembrī projekta prezentāciju ar savām idejām bagātinās arī 3. kursa “Vides dizaineri” un 4. kursa studiju programmas "Mājturības un biznesa ekonomisko pamatu skolotājs" (papildspecialitāte – “Galdniecība”) studenti, kā arī Pedagoģijas fakultātes studentu pašpārvaldes aktīvākie pārstāvji. Darbošanās pasākuma sagatavošanā studentiem sniedz jaunu pieredzi projektu darbā, tiek papildinātas zināšanas par Latvijas dabu un tās veltēm, kā arī dalība projektā ir iespēja īstenot savas radošās idejas un pašizpausmi ārpusstudiju darbā. Daba ir iedvesmas avots arī skolēnu un studentu pašizpausmei lietišķajā mākslā, radošajā darbībā, tādējādi tiek likti pamati cilvēka un vides kopveseluma uztveres attīstīšanai. Ar projekta izstrādes gaitā tapušajām atziņām un studentu veikumu, viņu radošajiem darbiem interesentiem būs iespēja iepazīties jau 8. decembrī. Tiksimies projekta prezentācijā!

Silvija Mežinska, projekta autore

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv