English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
28.11.2005
Izsaka viedokļus par Augstākas Izglītības likumu

Izsaka viedokļus par Augstākas Izglītības likumu

26. novembrī, Banku Augstskolā notika Latvijas Studentu apvienības (LSA) Domes sēde, kuras laikā tika veidotas LSA vadlīnijas Augstākās izglītības likumprojekta tālākai izvērtēšanai. Domnieki vienojās par vairākām pamatnostādnēm, kas skar studējošajiem būtiskas tēmas, īpaši pievēršoties studiju procesa reglamentācijai likumā, studējošo statusam, kā arī augstskolu pašpārvaldei, struktūrai un finansējumam

Latvijas Studentu apvienība iestājas par iespēju fiziskai personai vairākkārt studēt par valsts budžeta līdzekļiem, ja uz noteikto budžeta līdzekļu finansēto vietu nepretendē par valsts budžeta līdzekļiem nestudējušais. Tāpat arī turpmāk augstākās izglītības iestādes lēmējstruktūrās studējošo pārstāvniecībai jāveido vismaz 20% no kopējā dalībnieku skaita, lēma LSA Dome. LSA aicinās Izglītības un Zinātnes ministriju veikt arī uzlabojumus studiju programmas slēgšanas gadījumā „Kopumā likumprojektam tika izstrādāti pāri par simts ieteikumu, kur studējošo intereses vajadzētu stingrāk ņemt vērā,” domes sēdes darbu vērtē LSA prezidents Uldis Luckāns, „un ir svarīgi, lai studējošajiem būtu iespēja ietekmēt studiju procesu.”

Jautājumos, kas skar studējošo pašpārvaldes Augstākās izglītības likumprojektā, LSA uzsvērs studējošo pašpārvaldes autonomiju, vēlētas organizācijas statusu un plašu studējošo brīvību. „Augstskolu studējošo pašpārvaldes ir tas kodols, kurš veido Latvijas studentiju, tāpēc likumam tām jāgarantē drošība un stabilitāte,” ir pārliecināts U. Luckāns. Viņš uzsver, ka tika izmainīta arī likumuprojekta redakcija par LSA statusu.

Jaunais likumprojekts paredz būtiskas izmaiņas augstskolu vadības, studiju programmu, akadēmiskā personāla ievēlēšanas un augstskolu un koledžu pārraudzības sistēmās. Pašlaik likumprojekts ir nodots publiskai apspriešanai.

Katrīne Pļaviņa,
Latvijas Studentu apvienības
sabiedrisko attiecību virziena vadītāja

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv